Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy tanította meg a...

Ki hogy tanította meg a gyermekének az orrfújást? Mit mondott, hogyan ösztönözte stb minden érdekel!?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Nekem még ugyan nincs gyermekem,de emlkészem,nekem hogyan tanították anno.Ösztönözni engem nem nagyon kellett,alapból zavart,hogy tele az orrom.Anyum meg az óvónők is okítottakk,hogy semmiképp se egyszerre fújjam mindkét orrlyukból,mert akkor épp visszafelé megy.Tehát arra fektették a hangsúlyt,hogy egyik oldalt befogom az orrom,a másikból pedig fújom.Nekem nem sokból tartott elsajátítani.

21/L

2010. jan. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Mutasd meg neki. Fújd ki az orrod előtte, és magyarázd el.Mond neki, hogy csinálja utánad. Párszor elmutogatod neki és hidd el megtanulja.

14 hónapos volt a kisfiam mikor már próbált utánozni, hozta a zsepit és "fújta az orrát", (persze még nem ment neki) Ha tele volt az orra csak fújt egyet, és kint volt az összes nemodavaló, nekem csak le kellett törölnöm;)

2010. jan. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
A lányom másfél éves. sokszor volt már tele az orra, és az orrszívózást csak ugy lehet,hogy lefogod. Mutogasd neki,hogy hogy kel fújni, utánna tedd oda neki a zsepit,hogy most te jössz. Lehet első páralkalommal nem fog menni, de belejön.
2010. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hát már 3!!!éves és már milliószor mutattam/mondtam,hogyis kéne de ma már odáig jutottunk hogy alig kapott levegőt úgy hisztizett,hogy nem tudja-ezt mondta.Teljesen tanácstalan vagyok.Mutatom mondom és semmi eredménye már teljesen kivagyok.

2010. jan. 17. 10:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem az én praktikám a legjobb... :) Keress elő egy gyertyát, gyújtsd meg, majd mondd meg a babádnak, hogy fogja be a kiskezével a száját. Miután ez megvan, kérd meg, hogy az orrával próbálja meg elfújni a gyertyát. Mókás is és hasznos! (ha éppen náthás, akkor "érdekes" lesz a dolog menete, de ne törődj vele, a lényeg a technika legyen!) Remélem kipróbáljátok és sikerülni fog! :)
2010. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a hogy csinál a süni jött be, fölhúzza a kis orrát és szuszog erőssen. Nagylevegő és süni:) 20 hónapos a lányom, tudja fújni az orrát. Náthás időszakba nem tudom mennyire működne, szerencsére még nem kellett kipróbálni.
2010. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 hete az egész család náthás volt. Pont kapóra jött a dolog, a férjemmel egész nap felváltva fújtuk az orrunkat, ő meg utánozott minket. Jól belejött a végére:)19 hónapos egyébként. A gyertyás trükk nagyon jó, meg a sünis is:)
2010. jan. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! A kisfiam épp most tanulta meg a napokban (2 éves). Eleinte mindig csak "szívta", aztán valahogy belejött. Mi azt szoktuk mondani neki, hogy "mérgesen" fújja:)
2010. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi ugyanezzel a problémával küzdünk. A kisfiam alig múlt egy éves, amikor gyönyörűen elkezdte fújni az orrát. Csak mondtuk neki, hogy kell, és megcisnálta. De most két és fél éves, és elfelejtette. Nem megy neki, és óriásit hisztizik, mert rossz neki, hogy nem tudja, az orrszívót pedig nem viseli el. A gyertyást én is kipróbálom, bár papírdarabot már próbáltunk elfújni, de az nem volt jó, mert túl könnyen arrébbmegy. Nem elég nagyot fúj. És nálunk pont az intenzitással van a baj.
2010. jan. 24. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!