Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnám "leszoktatni"...

Hogyan tudnám "leszoktatni" arról, hogy mindig sírvafakadjon, ha valamit nem kap meg vagy nem tetszik neki?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves kisfiam egyszerűen mindig nekiáll sírni (hangosan, nem pityereg, kicsordul a könnye is), ha valamit nem kap meg, nem azonnal csináljuk, amit szeretne.

Ilyenkor nem hallgat meg (vagy nem akar) és nem is tudom mindig elterelni a figyelmét.

Itt most nem a hisztiról van szó, amit félig-meddig tudok már kezelni, hanem egyszerűen csak nem értem, miért kezd el midnig sírni. vagy ez is a hisztikorszak része?



2014. aug. 8. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez is a hiszti része. Nekem a teli szájjal való bömböléssel van tele a hócipőm. "gyere fürödni, utána olvasok még egy mesét: - ooááááááá" Amikor előtte is a kedvébe járok, és kilátásba helyezem a következő mókát.

Én egyszerűen azt vezettem be, hogy amiért bömből azt nem kapja meg. Mindig mondom neki, hogy mindent meg lehet beszélni, de a bőgés nem megoldás. 4 éves. Már jobb a helyzet, de még most is előrfordúl ilyen ordítás.

2014. aug. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
2014. aug. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lányom 4 éves mostanába ez van vele is .
2014. aug. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell vele foglalkozni! Pl. boltban:

Egyszer elmondod neki hogy ezt most nem vesszük meg, mert nincs rá pénzünk, s mentek tovább. Ha nem akar jönni, indúlj el, majd utánnad megy.

Otthon is, ha valami nem tetszik neki, akkor lehajolsz hozzá, elmondod neki most el kell indúlnunk, majd ha haza jöttünk játszhatsz tobább, s elindúltok! Nem kell vele többet foglalkozni, mert annál inkább sír, meg sajnáltatja magát, s ha engedsz, látja hogy ez bejön, s ezt fogja csonálni továbbra is, mert ezzel tud rád hatni!

2014. aug. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, próbálj meg úgy tenni, mintha nem sírna.

Hajrá! :)

2014. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kicsordul a konnye, ha nem, ez hiszti! Azert csinalja, mert valami "ellene" van. Miben mas ez nalatok a hisztitol? Nalunk is van konnyes, es nem konnyes is....meg mikor taknya-nyala egybefolyik mar :O Guszta, de mind, mind hiszti :( Szerintem 3 evesen azetr "csordul ki a konnye is" mert mar nagyon kifinomult modon muvelik ezt a dolgot ;) Mindent megtesz azert, hogy megkapja az adott dolgot :D
2014. aug. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a kommenteket!

attól féltem, hogy esetleg ez már az elrontott nevelés hatása, pedig tényleg következetes vagyok meg minden.

viszont, amiket leírtatok, az mind olyan tanács, amit használok is, úgyhogy kicsikét megnyugodtam. akkor most már csak meg kell várnom, hogy majd abbahagyja valamikor... legkésőbb, ha elköltözik, akkor nem naponta fogom látni és hallani a hisztit :D

2014. aug. 10. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!