Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól vihetem bölcsibe?

Mikortól vihetem bölcsibe?

Figyelt kérdés
Kisfiam decemberben lesz 2 éves.Utána rögtön be lehet íratni bölcsibe vagy meg kell várni a következő szeptembert?
2010. jan. 10. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Már most irasd be,mert várólista van,és egyébként sem kell betöltenie a kettőt.Beiratásnál kérdezik,hogy mikortól szeretnéd vinni,mert úgy igazítják majd a szoktatást,hiszen egyszerre biztosan többen fogják kezdeni.
2010. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bölcsibe már 2 éves kor alatt is mehet,úgy tudom,alsó korhatás nincs.
2010. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
korhatár
2010. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha munkába kell állnod akkor a munkáltatótól kapott igazolással bármikor be kell hogy vegyék a bölcsibe.
2010. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Honnan szedted ezt a 2 évet??? Bölcsibe bármikor be lehet íratni. Akár 7 hónaposan is...


Talán a GYED zavart össze? Mert GYED mellett nem dolgozhatsz és az 2 éves korig jár. De előbb is visszamehetsz dolgozni és beadhatod bölcsibe a gyereket, de akkor a GYED-ről le kell mondani (GYES-t igényelhetsz), mert amellett nem lehet dolgozni.

2 éves kortól, azaz GYES mellett szabadon dolgozhatsz már.

De a bölcsibe felvételnek nem feltétele a 2 év, esetleg zsúfoltabb bölcsinél kérnek munkáltatói igazolást, hogy dolgozol, de állítólag nem mindenhol kérik (nálunk igen).

2010. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kérdés arra vonatkozott,hogy csak szeptemberi kezdéssel veszik be bölcsibe vagy kezdhetjük januártól is??(nem jól fogalmaztam).Szeretném megvárni a 2 évet,hogy minél többet lehessek vele!Egészségügyben dolgozom és ott látástól mikulásig bent lehetek,ezért szeretném kihasználni a 2 évet!
2010. jan. 11. 11:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!