Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnénk? Mi ébresztheti...

Mit tehetnénk? Mi ébresztheti fel 16 hónapos lányunkat minden éjszaka?

Figyelt kérdés

Mára már rettenetessé vált a helyzet. Kezdetben egyszer ébredt fel, mindig máskor, de általában 1 után, akkor legalább 2-3 órát fenn volt. Majd már 11, fél 12 körül, bár akkor azonnal visszaaludt, utána újra felkelt, akkor már megint órákra. Most már óránként, akár félóránként ébred, sír. Nem tudjuk, mitévők legyünk. Azt hittem, éhes. Este bevacsiztattam, de nem változott az éjjelünk. Nem fázik, nincs melege. Pelus rendben. Kínálom innivalóval, kilöki a kezemből.

Szóval olyankor a felismerhetetlenségig kifordul magából. A nappal mosolygós kislány éjszakára teljesen átváltozik. Sír, sőt, tombol. Rögtön átmegyek hozzá, melléülök, simizem a hátát. Ha abbahagyom, kikéri magának. Ha férjem megy át, lefekszik a matracra mellé.

Már kivagyunk, és kezd ijesztővé is válni az egész, mert nem értjük, mi lehet a baj. Néha azt hiszem, vmi betegség...

Vannak tapasztalataitok ilyen éjjelek terén? Megoldást találtatok?


2010. jan. 6. 15:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem vagyok kuruzsló, de tapasztalt ember. Vegyetek egy hosszabb zsinórt, de egyébként jó a nyakláncotok is ha van rajta medál. Ahol van a gyermek ágya Az fölött körözzetek a lánccal és kérdezzétek az úgynevezett ingátokat, hogy van e vízér a gyermek ágya alatt, azután külön is van e hartmann csomópont a gyerek ágya alatt. És ha a lánc medálja jobb oldalra körkörösen forog akkor igen. És mielőtt a másik helyre tennétek az ágyát előtte ott is nézzétek meg mi a helyzet ugyanezzel a kérdésekkel. Sajnos van akinek a lakása tele van ilyen vízerekkel, vagy több helyen is van ilyen. A lányom nappal csak el volt kicsi korában, de amint lefektettem azonnal reszketett, de annyira hogy még a fogát is csikorgatta. Voltunk vele orvosnál, azt mondta nagyon beteg a gyerek, de nem tudja mi a baja. Még az nap átköltöztettem egy másik helyre és három nap múlva már semmi tünete nem volt Annyira boldog voltam, hiszen fél évig szenvedtünk ettől a helyzettől. De persze ha egy-két héten belül nem változik a helyzet akkor más lehet a háttérben. Nehogy megkövezzetek!!!!::)))
2010. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Ismerem ezt az inga-dolgot. Anyukám is hisz benne, és egyik ismerősünk ezzel foglalkozik. Mióta írtam ide, ez nekem is eszembe jutott. Próbálkozni fogok ezzel is.

Közben gondolkodtam az ágy dolgon. Nem tudom, egy 12nm-es szobácskában lehet-e olyan hely, ami megfelelhet vízér stb szempontból. Túl pici a variáláshoz sajnos, nincs sok lehetőség.

Egyébként már elaludni sem képes egyedül. Nagyon sokáig volt mindez másképp! Egyedül aludt el, átaludta az éjszakát. Jó lenne, ha csak a foga lenne.

MOst a Panni-babáját lefektettem a földre mellé egy párnára. MOndtam, h elaludt, betakargattam a babát. De nem érdekelte a kislányomat.

Már előre félek a ma éjjeltől.

2010. jan. 6. 21:01
 13/16 anonim ***** válasza:
Nagyon kíváncsi vagyok rátok hogyan folytatódik ez a dolog. Majd írj.
2010. jan. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi ez a vízér és hermann csomó?
2010. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

A tegnapi éjszakánk is szörnyű volt. A védőnő mondta, adjak neki Germicid-c-t próbaképp az enyhe nyugtató hatása miatt. Eredmény: semmi. 11-kor felébredt, visszaaludt fél2-ig. Onnantól fél5-ig ébren voltunk. Bármit csináltunk(matracon feküdtünk mellette, megetettem, simogattam, stb) nem volt hatásos, többször is sírva fakadt. Végül hajnalban aludt el. Reggel újfent ki kellett magunk vakarni az ágyból. Ebéd után két és fél órát aludt.

Utánanéztem a vízérnek. Olvastam, h csapadékosabb időben feltöltődnek a vízerek, nagyobb lesz a (káros)hatásuk.

Az Aludj jól, gyermekem módszeren gondolkodom. Olvasgattam, de úgy érzem, kizárt, h lenne ehhez elég erőnk ebben a helyzetben. Tehát nem tudom, hogyan tovább.

2010. jan. 7. 21:01
 16/16 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiúnk,ugyanezt csinálja kb 1 hete.Egyértelműen fogzási tünetek.Van benne gyakorlatom,3 hónapos korában kezdett jönni a foga,és onnantól kezdve folyamatosan kinlódunk,ha van egy időválltozás akkor kész katasztrófa.Viburcolt adok neki ilyenkor egy pár napig délben és este,és lenyugszik.Kb 5-6 napig kapja,mellé a chamomillát.
2010. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!