Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a fontosabb egy 16hós...

Mi a fontosabb egy 16hós kisgyereknél:az esti teje vagy a szilárd vacsora?

Figyelt kérdés

A kislányomnak ezidáig babatej volt a vacsija. Általában 200-250ml-t ivott, de sokszor a felétől már könyörögnöm kellett. Hiába kínáltam volna mással,többel, nem kellett neki.

Nos, az elmúlt két hétben minden éjjel fenn van. Arra gondoltam, talán éhes, és itt az ideje, h mi is "vacsorázzunk", majd fürdés után(kb.negyed-fél9)jöhet a babatej. Így az utóbbi két nap elkezdtem próbálkozni. Tegnap tejbegrízt, ma tejpépet kapott(sajnos mostanság nem kell a kenyér és hasonlók), de így fürdés után tegnap 150ml-t, ma csak 75ml-t ivott meg.Az időpontokat is próbálgatom, ma olyan fél7 lehetett, amikor ettünk, a fürdés a szokott időben volt, de a babateje már nem nagyon kellett. Melyik a fontosabb végül is a 2 közül?

Sőt, itt azt olvasom, h az ő korosztálya miután szilárdat vacsizik, aztán legurít még 2-3dl tejet. Hogy fér beléjük ennyi? Valamit nagyon nem jól csinálok, de mit? Ha főzeléket kapna, talán szomjasabb lenne a tejére? Lehet, h a tejpépre már nem kívánja a tejet? Én nem kívánnám a helyében...De az utóbbi időben nem kéri a kenyeret és társait. Akkor mit adjak neki? Egyébként éjszaka ugyanúgy fenn van így is.

Lehet, h maradjunk csak az uzsonnánál és este csak a tej?

Nálatok hogy alakul az este evésileg?Segítsetek kérlek!

Bocs a litániáért.


2010. jan. 4. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hós és régóta vacsizik velünk(kb 1 éves korától)igaz eleinte keveset evett aztán egyre többet!igaz ő még anyatejet iszik,nem tudom mennyit szippancsol ki!De szerintem egy ekkora gyereknek már szüksége van vacsira!Szerintem ne főzelékekkel próbálkozz éjszakára hanem mondjuk joghurttal,az elég könnyű étel!eszel egy natur joghurtot teszel bele gyümölcsöt(alma-banán stb..)+keverhetsz bele babapiskótát vagy kekszet is.

Nálunk így néz ki az esti evés:Fürcsizünk,utána evés amit mi általában,aztán még játszunk egy kicsit majd kéri a cicit és aaluszkál!Persze ez nem mindig szentírás!

2010. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi nem "eszel"hanem veszel!
2010. jan. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Próbálj olyat amit szeret. Nekem szereti pl: a virslit ezért sokszor kap azt vacsira. De jó a joghurt is. A folyékony joghurtot is szívesen fogyasztja. De amelett még kell valami akkor szoktam neki adni egy kis kekeszet vagy egy kis szezámagos ropit. Rántotta. Szerintem is szüksége van vacsira. Nekünk is sokszor nem megy a kenyér csak a sonka, vagy a májkrém fogy el róla.
2010. jan. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!