Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam rá 2,5 éves...

Hogy szoktassam rá 2,5 éves lányomat az egyedül elalvásra?

Figyelt kérdés
Eddig együtt aludtunk el, de most van egy kistesó is "a képben"(már 9 hónapos), és így elég nehéz ezt összehozni. Tavaly, mikor még csak terhes voltam már volt egy 1 hónapos próbálkozásom, de mindig 1-1,5 óráig tartott, mire elaludt. Most pont ugyanez a helyzet, és már este 10 van, mire elalszik. Bocs, de nem azokat a válaszokat várom, hogy az enyém az elejétől egyedül alszik el... Azok segítségét kérem szépen, akik megoldottak már ilyen problémát.
2010. jan. 4. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

I`rok neked,bár még én sem oldottam meg ezt a problémánkat.Nekünk nemsoka´ra e´rkezik a tesó.A lányom 23 hónapos.Csak velem hajlandó elaludni,hogy ülök mellette ées fogja a kezem.Nem tudom mi lesz nálunk is.....Szintén 1 óra kb az elalvási idö.Van mikor 1/2 óra is elég de ritkán.Nem tudok vele mit csinálni,mert ha kimegyek torka szakadtából kiabál és panaszkodik.Az apjával nem hajladnó aludni.Akkor is csak engem hív.

Próbáld meg,hogy egyre távolabb vagy töle a szobában.Hát ha idövel ki tudsz menni,és elalszik egyedül.Jobb ötletem nincsen.Mi is ezt próbáljuk.Edíg sikertelenül.Pedig va mivel aludnia.....

2010. jan. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányaim szopival aludtak el.Kb 2 éves korukban megbeszéltük,h este nincs szopi,csak odabújás anyához,pár hétig így aludtak el.Aztán csak melléjük feküdtem,és pár hét múlva az ágy szélén ültem,amíg meséltem.Nekik pl fontos,h ne legyen sötét,egy kis sólámpájuk van,az égve marad amíg elalszanak.Most 3,5 évesek,este mesélek,lekapcsolom a nagylámpát,ők meg a nagytesókkal még legalább fél órát dumálnak,mesélnek,stb,aztán szépen elalszanak.
2010. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ezen agyalok,hogyan tudnám külön szobába,egyedüli elalvásra szoktatni a lányom.Ő most 27hónapos,én meg 5hónapos terhes.

Egyszer láttam egy müsort,ott az anya lefektette a gyereket és az ágyától távolabb ült le.A gyerek persze lemászott,az anyának meg mindig vissza kellett rakni.Természetesen a gyerek sirt.

Gondoltam kiprobálom ezt a módszert,csak nekem sajna nincs türelmem.

2010. jan. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2010. jan. 6. 08:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!