Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tud segíteni valaki kaki...

Tud segíteni valaki kaki gonddal küzdő kislányon?

Figyelt kérdés
Rokonunk kislánya 3,5 éves,a god az ,hogy nagyon nehezen kakil,azt is hetente egyszer!Kicsi kora óta fenn áll ez a problémájuk,de mivel anyatejes volt így nem tulajdonított neki túl nagy jelentőséget,mivel ez a szopós babáknál elég gyakori.Még ma is szopik napi szinten azt hiszem egyszer,de a kaki ügy viszont még mindig nem állt helyre.Ha nagy nehezen jön az inger neki az is a guttalaxnak vagy a leavolacnak köszönhető.Szegénynek fáj,olyan is előfordult,hogy vérzik a kis feneke.Orvosnál voltak de csak ideiglenesen szüntette meg a problémát,nagyobb adag hashajtó javaslatára.Tud valaki e téren segíteni,volt e másnál hasonló gond és megoldódott e,ha igen hogyan?Előre is köszönöm a hasznos válaszokat!
2009. dec. 30. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Iszik elég folyadékot?Rostdús táplálkozás?Gyümölcsök?

Az én lányom óvódába kerüléskor szenvedett,mert keveset ivott,multivitamint adtam neki aminek az ásványi anyag tartalma is segitette a székrekedést.Mi vittünk neki teát napközbenre,Aloe gélt adtam reggelente,délután nyomtam bele a szilvát(fagyasztottat télen)kivit,aszaltgyümit stb.,és még a túrórudiról is leszedtem a csokit.Fél év kellett,de rendeződött a dolog.

2009. dec. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 éves,ő is nagyon nehezen kakilt.Minden nap megetettem vele egy almát,és egy joghurtot,ennek köszönhetően minden második nap tud már kakilni.

Lehet hogy táplálkozási gondjai vannak a picinek(nem eszik rost és fehérjetartalmú ételt eleget).Nálunk is ez volt a gond.

2009. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik lányom is hasonló gondokkal küzdött, most lesz 8 éves és pár éve már okés a dolog. Előtte volt, hogy felhívtak az oviból, hogy menjek érte mert nem tud kakilni és nagyon fáj neki. Nem hiszem, hogy az a kevés anyatej, amit még kap befolyásolná a bélműködését.

Az orvosunk nem javasolta a hashajtók adását, amíg a szelídebb megoldások hatásosak. Javasolta a szilvalekvárt, de nekünk nem igazán vált be. Viszont jó volt az esti karamelles tej, akkor reggel tudott kakilni. De a legjobban a reggeli egy pohár 100%-os narancslé jött be, azt évekig kapta és attól mindennap volt rendes széklete. Remélem tudtam segíteni.

2009. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors reagálásokat.Úgy hiszem az étkezések terén mindent meg ad neki,igaz ritkán vagyunk náluk de akkor látom,hogy gyümölcs is rostos is minden van az asztalon,és eteti is őket tehát megköveteli,hogy megegyék amit eléjük rak,ha nem is mindet de legalább még egy falatot.ezek ellenére is nehezen kakil.
2009. dec. 30. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni a gyógyszertárban aszaltszilva levet. Nagyon jó, éhgyomorra.
2009. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia nálunk ugyan ez a helyzet.orvosokhoz járunk vele.tudod mit probáljatok ki nálunk sokszor bevált.Fürdesd meg a kádba annyi vizbe,hogy a baba köldöke fölé érjem a viz ami egy picit melegebb.Szokásos fürdésnél tovább legyen benne.vizbe rakjál neki játékokat igy elmarad benne.
2010. jan. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a továbbiakban is várom ha van valakinek ötlete!
2010. jan. 1. 14:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!