Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól van egy gyereknek...

Mikortól van egy gyereknek humora?

Figyelt kérdés

Mert minden kisgyereken lehet nevetni,mert olyan vicces beszólásaik vannak,de mennyi idős kortól tud az ember így normálisan "poénokat" mondani?

És mennyi idős kortól értik meg az olyasmit,amit átvitt értelemben,viccből mondunk?Pl vmi olyan dolgot,ami szó szerint értelmezve sértő,de csak viccből mondjuk,azt mennyi idős kortól értik ők is viccnek?


2009. dec. 30. 10:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Sztem a burleszk iránti fogékonyság már nagyon korán kialakul,tehát nagyokat tudnak nevetni az elesik,képébe mázolnak egy tortát,és hasonló poénokon.A "kifinomultabb" humor később jelenik meg,én nem figyeltem mikor,de az 5 éves fiam már próbálkozik,és érti is,a 7 éves tudatosan gyárt vicceket,de érteni már korábban is értették.

A rájuk vonatkozó vicceket is elég hamar megértik,de sok gyerek nem szereti,ha rajta nevetnek,pl unokaöcsém mindig mondta ilyenkor,h "nem vicces".(Nem a kigúnyolásra gondolok.)

2009. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!