Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az, h a pl.15-16...

Mit jelent az, h a pl.15-16 hónapos gyerek a felnőtt kaját eszi?

Figyelt kérdés

Pl. pörköltet csinálsz nokedlivel, vagy mondjuk krumplis tésztát? Úgy adod oda neki, ahogy mi is esszük? Esetleg összetöröd villával, vagy hasonló?

Rettegek, nehogy megfulladjon. Kétszer volt erre eset, pedig óvatos vagyok. Azóta nem is tudom, hogyan etessem, hogy is szoktassam a felnőttes étkekhez.


2009. dec. 23. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

az én öcsém egyévesen evett pörköltet nokedlive...jelentem él :D

de anya összetörte neki meg szétszdte a hust is...

2009. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

16 hós a fiam, most bújt ki a 15. foga. Én kis katonákat adok neki. Eddig nagyon szépen evett, ha egy kiflit, kekszet a kezébe adtam akkor ügyesen elharapdálta. Mostanában viszont nagyon habzsolháp lett, addig tömi a pofit, amíg fér... :) Utána persze öklendezik, minket meg a szívinfarktus kerülget. Ha husit, vagy keményebb dolgot kap, azt rendszerint kicsikre összevágom neki, meg mióta figyelni kell rá, csak falatonként kapja a kaját. Ha a tányérjára rakom akkor két kézzel tömi a szájába, vagy kiborítja, vagy a kutyát kezdi el etetni. Szóval nagyon kelekótya lett.

Puhább kajákat nagyobb falatokkal adom, nokedli, zöldség, tészta, stb., tehát amit könnyű harapni, vagy "olvad" az ember szájában.

2009. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 15 hónapos, és hónapok óta a mi főztünket eszi, azaz főtt kaját. Megeszik mindent, csak összetöröm neki, de pl. a levesben főtt sárgarépát két pofára eszi. A tésztát, nokedlit imádja hussal, az nem törm, adom neki kis adagokban. Ő nem fuldoklik semmitől, ha valami nem kell neki, v sok a szájában, kiköpi. A fiam ennyi idősen semmilyen darabos ételt nem evett, mindentől fuldoklott, majd hányt. Rudit sem evett, a lányom meg szépen megeszik egyedül egy egész rudit. Bármit adhatok neki, nem probléma.

Én ugy adom neki a krumplis tésztát is ahogy mi esszük.

Gyereke válogatja, van aki elfogadja, van aki nem.

Boldog Karácsonyt Nektek!!!!

2009. dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hónaposan már azt ette amit mi...persze összetörve,kevesebb fűszert használtam és semmi baja nem lett!
2009. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!