Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egyedül lesz gyereke az...

Ha egyedül lesz gyereke az embernek, nem lesz olyan az élete, mintha fél élete lenne?

Figyelt kérdés
csak kicsit tartok attól, mint tudjuk, egy gyereket nem az érdekel mint egy felnőttet, szóval ha megyünk játszótérre, vagy jön máj 1, aug 20, egyéb ünnepek, vagy megyünk strandolni, én valahol boldogtalan leszek férj/apa/teljes család nélkül?
2014. ápr. 23. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Terhes vagy?
2014. ápr. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
változtatna bármin?
2014. ápr. 23. 22:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Persze. Ha terhes vagy, akkor kényszerhelyzet,ha nem vagy, akkor pedig döntés.
2014. ápr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

igen, nem sokára megszületik


persze gondoskodó, törődő, szerető anyja leszek, ez természetes, nagyon várom, izgulok, szeretem.


csak most előbbre vetítek hosszabban


pl pasikra nem tudok gondolni sem, úgy értem, hogy a gyerekem egynek nem engedném a közelébe az apján kívül.

(valahogy ösztönöm lett, amikor egy férfi - kedves ismerős - meg simogatta a hasam - a babát - azt hittem elhányom magam, de amikor nők érnek a "babához" csak mosolygok büszkén :)

2014. ápr. 23. 22:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Nyilván lesz különbség, de szerintem egy jó anya inkább nevelje egyedül a gyerekét, mint pl. veszekedésben nőjjön fel a gyerek. Szerintem hosszabb távona a veszekedés nagyobb károkat okoz.


Másfelöl meg, mi ugyan együtt vagyunk a férjemmel, de naponta mindössze 1 órát látja ébren a gyerekeket. Minden ovis/bölcsis ünnepségre egyedül megyek, minden városi programra vagy orvoshoz szinén. Sokszor mondom neki, hogy pont olyan nekem, mintha egyedülálló lennék. Este hazajön, megkajál, lefürdik, aztán egy fél órát hancúrozik a gyerekekkel aztán jön az altatás. Nyilván ez is sokat számít, meg ott vannak a hétvégék meg a szabadságok, de per pillanat úgy érzem, hogy minden lényeges dologból kimarad az apjuk. :-(( Dehát dolgoznia kell, ez van!

2014. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy döntés, a legtökéletesebb házasságból is lehet válás, pici gyerekkel...


A válaszom pedig az, hogy nem. Ezekben a közös élményekben az a jó, hogy a sok új infobol tanul a gyerek...újra izgalmassá válnak felnőttek számára akár unalmas/megszokott dolgok...ezeknél meg mindegy, hogy van e párja az embernek

2014. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én is gondoltam erre, hogy az apja mindenből ki van maradva, még csak régen mosolygott az Uh-s képen, de elkerültünk egymástól.


és ennyi. nem volt ott az első, meg mostani moccanásoknál, a készülődés pillanataiban sehol.


de szóval elvileg az a természetes, hogy az emberek új életet kezdenek.

én meg úgy érzem a gyerek hozzám tartozik, és csak hozzá, így más férfi nem férhet a képbe. de ez csak nem lehet boldogság nekem mint nőnek.


tele vagyok örömmel a baba miatt és kétkedéssel az életem miatt, ami rám vár.

2014. ápr. 23. 22:28
 8/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Azon ne angyali, hogy ő miből marad ki...a terhesség, a pici kor amikor rád van utalva olyan gyorsan elrepül...éld meg minden percét. Szomoru, hogy lemarad erről az apa, de ne ezzel foglalkozz...az az ő döntése, az ő hülyesége...

2014. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Meg azért most várod a babat..ez tölti ki a napod..hormonális változások vannak..még jo hogy nem tudsz elképzelni más férfit a közeledben,csalodtal is egy hatalmasat. Egyedül várni a babat nehéz lehet...Idövel ez elmulik,neked is hiányozni fog egy társ, hogy valaki szeressen és nőként banjon veled. Ezt a gyereken nem lehet "leverni"(szeretet hianyt potolni). Szerintem ha már igy alakult élvezd most az anyasagot,ne rágodj,1-2 év mulva máshogy látod.
2014. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet természetesen egyedül is nevelni, de azért én arra kérlek, hogy a gyerek érdekeit is nézd majd, ne csak a sajátodét. A magadhoz láncolás neki biztosan nem tesz jót. És az sem, ha nem lát férfi mintát, más férfit nem engedsz az életetekbe semmilyen formában. Ezek az érzések, amik benned vannak (undorodsz más férfitól) rólad szólnak és jó lenne, ha valakivel tudnál ezekről beszélgetni.

Az is fontos, hogy a gyerek születése után a te életed is fontos ugyanúgy, attól még nem szűnsz meg sem nőnek, sem különálló személynek létezni. Lehet hobbid, lehet munkád és lehet szabadidőd is. A csak gyerekre való beszűkülés megint azt kell mondjam nem jó egyikőtöknek sem. Az első pár hónap után már rá tudod bízni másra is, amíg te is feltöltődsz. Erre szükséged is lesz, ha szívvel lélekkel nevelsz, mert majd meglátod mennyire kiszívja az erőd:)

Az apa a legjobb természetesen, de ha ti ketten nem találjátok a hangot és ez nem is változik, tovább kell lépni. Erről most még korai beszélni, de eljön majd az ideje ennek is.

2014. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!