Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinal, mit tud 16-17...

Mit csinal, mit tud 16-17 honapos babatok?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:

16,5 hónapos,eléggé akaratos kis krapek:)

Szavakat már mond(apa,mama,szia,labda,golyó,kaja,tea,nem,pipi)

Szépen sétál,szeret rajzolni(oké,ez nagyon erős túlzás,kb fél percig zsírkrétázik,de azt szereti:))és babrálni,de azt nagyon!Hosszú percekig elvan,ha valamit valamibe bele kell illeszteni:)

Könyveket is szereti nézegetni,folyton karattyol,mindenben utánozza a bátyját,próbálgat kanállal enni,pohárból szépen iszik.

huh most kb ennyi jutott eszembe..:)

2014. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

- Beszélni nem beszél..igazából egyedül nagyjából érthetően a "nem" szót mondja ki! :)

- Sétál, lót-fut..mindig van valami dolga.

- Kockákat pakolgatja.Ki a vödörből, vissza, egymásra.

- Mesterien csen el dolgokat huncut fejjel.

- Sokat próbál utánozni minket.Pont tegnap röhögtem szét az agyam, amikor egy papírzsepivel jött oda hozzám, és úgy csinált mint ha orrot fújna..de csak a szájával berregett.. :D

- Kidobja a szemetet ha megkérem, de ha nem figyelek pikk-pakk kipakolja a kukát.

- Pohárból iszik.De imádja kiönteni is, persze mindig a legrosszabb helyen.Kanállal is szívesen eszik, de csak akkor ha titokban az asztalról lehet kis sámliról.

- Labda b.u.z.i..ne haragudj, de nem tudom máshogy írni.Imádja a labdát..dobja, rúgja, fekszik rajta..


Egy igazi kis rosszcsont! :)

2014. ápr. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 17 hónapos.

- egyre több szava van (kb 10-15)

- hangutánzó szavakkal mesél nekem a mesekönyvéből

- megmutatja a testrészeit

- egyedül iszik pohárból kilötyögtetés nélkül, enni is próbálkozik egyedül

- egyre inkább követi az instrukciókat: pl. vedd le a sapkád, dobd ki a szemétbe...

- próbál ugrálni, de csak a lábujjhegyére áll és visszabilleg :)

- a labda nálunk is kedvenc

- imád rajzolgatni, gyurmázni, és már sokszor festettünk is. Persze most még a tevékenységek sora az érdekes. Az ecsetet ki a vízből, be a festékbe, rá a papírra :)

- egyre kevésbé vesz be bármit is a szájába

- imádja a könyveket

- mindenre felmászik, nagyon figyelni kell rá!!! ;)

- és mostanság nagyon apás.... <3


a tied miket csinál?

2014. ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat. Ötleteket is kaptam belöle, pl. hogy mar vehetek zsirkretat es hogy gyakoroljuk a labda rugasat, eddig csak eldobta. :) Par szot Mond: Tettek(tessek), tejcsi, adja(adjal), vauvau, pa-pa.

Testreszeit megmutatja, kiveve az orrat,meg a szemet, az valamiert meg nem akarja, inkabb az enyem mutatja helyette. Egyedül iszik poharbol, gyakorolja a kanallal evest. Pakolgat. Ha elkezdem enekelni neki a mokuskat, mar mutatja a labat, hogy eltört a laba a mokuskanak. :)Ma voltunk orvosnal 10,74 kg. A tietek?

2014. ápr. 16. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Nálunk is van már testrész mutogatás.. ezt elfelejtettem..


Az én fiam is olyan 10 kilós..nem tudom pontosan..2 hete voltunk dokinál, akkor azt hiszem 9,9 volt.Azóta biztos pár dekával több, mert egész nap tömi a fejét valamivel. :)

2014. ápr. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1 hét mulva lesz 16 honapos,kislány, 10560 g és 82cm.

10 hónaposan indult el,azota persze szalad. Szeret labdázni,dobja és rugja is. Szeret tancolni,énekelni,tapsolni. Integet,puszit dob,megölel.

Rajzolni 1 hete próbálgat zsirkrétával.Szeret legozni is. Építeni.

Eleg sok szót mondd mar: apa,anya,baba,mama,papa,dédike,hejte,nem,kell,viz,vau-vau,cica,cici,nyam-nyam,labda,villa,tálka,tea,maci,

Szinte mindent megert. Bármit kérünk odahozza.

Egyedül iszik poharból. Evéssel is próbálkozik,de az még nem megy neki.

Nagyon vidám termeszetü,mosolygós kislány. :)

2014. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. az én 17 hónapos fiam még nem nagyon beszél, néha a ,,mama, hamma, apap (apa), anna (anya)". Egy hónapja tanult meg járni azóta mindig megy valahova :). Kockákat pakol, játékokat a szemetesbe dobál... :) kis eleven. amit mondunk neki megérti, de nem mindig csinálja amit kérünk. pl.: nyitogatjaa konyhaszekrényt. mondom hogy nem szabad, rámnéz, nagy mosoly, de folytatja :). Ha arrébb viszem elöbb visszaér oda mint én :D. tegnap mértük meg 89centi és 13 kiló... kis vasgyúró. a védőnéni szerint hatalmas gyerek.
2014. ápr. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17,5 hónapos. Több szót mond (anya, apa, mama, papa, pápá, cica, kuka). Vannak olyan szavak is, amiknek csak az elejét használja. Elmutogatja a testrészeit, utánozza a kutyát, macskát, lovat, halat, kígyót, bocit, baglyot, oroszlánt, nyuszit. Szeret egyedül kanalazni és ügyesen iszik pohárból. Játékok nem nagyon kötik le, csak a rosszalkodás. :) Imád futkosni, rámolni, kertben tenni-venni. Kuka és autómániás. :) 12 kg körül van, de magas szikár gyerkőc.
2014. ápr. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!