Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 2és fél éves. Szól ha...

Kisfiam 2és fél éves. Szól ha kaki lesz. Bilire ültetem, várunk türelmesen, de nem sikerül semmi a bilibe. Visszateszem a pelust, abba hamarosan bemegy. Mit tegyek, hogy sikerüljön?

Figyelt kérdés
Nem érte semmi trauma a bilivel kapcsolatban,nem szidjuk meg,ha nem sikerül.Mi lehet a baj?
2008. júl. 24. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

talán ha már ráült a bilire hagyd ott és csak sunyiba lesekedj, mert ez lehet szégyenlősség is.

Lehet furcsán hangzik, de a kiskutyák is eleinte nehezen kakilnak,ha a gazdi figyeli őket..egyébként a baba és akiskutya viselkedése sokban hasonlít, pl ebben is.Ezt egy tanulmányban olvastam és mivel van kutyám észrevehető a cselekvéshasonlóság...de arra akarokkilyukadni ,hogy lehet, hogy zavarja , hogy látod, de lehet,hogy az zavarja,hogy számára látványossá váljon a dolog,mert eddig nem látta afolyamatot,csak a végeredményt.

2008. júl. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy trükk, nemrég olvastam:

Kedvenc babával/macival (amije van) együtt kell játszani bilizőset, só-liszt-víz-kakaó gyurmakakit alácsempészni és a gyerekkel együtt nagyon megdicsérni a macit. Ezután a gyerekkel együtt kiönteni a bili tartalmát a wc-be, mintha igazi lenne. Ez utóbbi azért fontos, mert van, amikor a gyerekek ragaszkodnak a saját "végtermékükhöz", mert úgy érzik, az is a testükhöz tartozik és ezért rossz érzés nekik, ha ki kell dobni (ezért akarják a pelust!). Ha a maciét is kidobta és a maci örült neki, talán ő is megpróbálja. Néhány alkalom után talán utánozza a macit.

2008. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló tippjét én is olvastam már, és sztem jó megoldás.

Én egy másik módszerrel szoktattam bilire makacs lányomat.

amikor pisilni, v. kakilnia kellett, akkor szólt hangosan egy kismanónak, aki az ablakból lesi, és megmutatja neki, hogy kell bilibe végeznie a dolgát.Meg kellett tanítania a manót bilizésre.Nagyon bevált.Egy óvónő volt az értelmi szerzője a dolognak.Ilyenkor még hisznek ilyen kis manók létezésében, és büszke lehet magára, hogy vmit Tőle tanulnak meg.Sok sikert!

2008. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló!Nagyon köszi az ötletet.Kipróbáltam ma reggel.Kisfiam is kakilt a kismanónak.Nálunk a fürdőszoba ajtó tetején ült.Talán beindul a folyamat.
2008. aug. 2. 16:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennek tényleg nagyon örülök!!! Azért mertem ajánlani a módszert, mert az én lányom nagyon makacs egyébként is, és nála bevált a módszer.Akkor pedig egy türelmes kisfiúnál főleg! Gratula !
2008. aug. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
de aranyos ötletek:)
2008. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
50%
Rossz nézni amikor egy szerencsétlen kis porontyot ordibálással próbálnak nevelni, kész ideg már a szülő, a gyerek sír, stb... De igazából minden kis apró problémát el lehet így intézni. Nem kell beletömni a gyerek szájába a spenótot ha nem eszi, mert ha nem kell neki, úgyis visszajön... ha nem kéri, majd megeszi ha éhes lesz, addig meg semmi. És így van ez minden apró gyermekkori szituációval, hogy egy kis odafigyeléssel, kreatívitással nyugodtan (!) minden megoldható. Ez a boldog gyermekkor alapja (nah meg a jó szülők...)
2008. okt. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!