Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért hisztizik egész nap,...

Miért hisztizik egész nap, miért nem foglalja le semmi? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Kisfiam nemsokára két éves. Teljesen reménytelen, hogy öt percnél tovább "hisztimentes" legyen. Rengeteg játéka van, illetve én is próbálom őt lefoglalni, de szinte semmi sem jó neki. Lassan már nem tudom ellátni normálisan a háztartást sem, de minden erőfeszítésem ellenére eredmény semmi. Mindentől bepöccen. Ha a kishuga van nálam, akkor egyből mászik rám, de ha "szabad" vagyok, és leülnék vele játszani, akkor semmi sem jó. Ha mesét olvasnék, az sem jó, bármibe belefognék vele, az sem jó. Mindentől kiborul. Ha kiesik az autó a kezéből, akkor attól, ha májkrém van a kenyéren, és nem párizsi, akkor attól, de ha kicserélem az sem jó. Este sötétben, amikor már mindenki alszik kimászik az ágyból, és el kezd mászkálni a sötét szobában. Komolyan mondom, nem túlzok, semmiben sem fogad szót. Hiába mondom, hogy ide, vagy oda nem lehet felmászni, csak azért is, és nézi, ahogy már vörösödik a fejem a dühtől. Ez csak egy példa volt. A kishugát egy pillanatra sem lehet egyedül hagyni, mert amint azt hiszi, hogy nem vagyok ott nekitámad. Engem is megüt, megharap, karmol, rám, meg a hugára veti magát. A kihugának állandóan az újjaiba harap. Attól rettegek, hogy egyszer a fogai között eltörik az újja. A kislányt mostmár mindenhova szorosan magammal kell vinnem, mert félelmetes, hogy mikre vetemedik. Amikor meg kap a fenekére, akkor utána olyan ordibálásba kezd, hogy szétszakad a dobhártyánk. Nagyon el vagyok keseredve, mert tudom, hogy ez egyrészt a testvérféltékenység, de szerintem ez már nagyon súlyos. Nem engedi magát puszilgatni, becézgetni. Próbáltam vele éreztetni, hogy ugyanolyan fontos, mint a kisebbik. Befeküdnék mellé az ágyba, hogy "beszélgessünk", de ellök magától. Mit nem csinálok jól? Eddig semmi sem hozott érdemi változást. Lehet, hogy gyerekpszichológushoz kellene mennünk?
2009. dec. 16. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Legokosabb,ha nem törődsz vele,amikor hisztizik,mert így soha nem fogja abbahagyni.Ha ráütsz a fenekére,akkor ne vígasztald utána.Hagyd egyedül játszani,ne segíts neki.De azt nég véletlenül se mondd neki,hogy nem szereted,csak azt,hogy rossz vagy,nem fogadsz szót,akkor játsszál egyedül.
2009. dec. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szem. várjál a pszichológussal.

Először is, hallottál a "rettenetes kétéves" korról?

Ráadásul kisfiú. (anya)

ráad. kistesó.

Én nem ütnék, semmiképp. Egyébként sem, de gondolj bele, ezzel azt tanulja, a problémákat "ököllel" intézzük el.

Elmondanám neki, hogy a fáj a huginak, ő sem szeretné, stb. nyugodtan, ha még bírod.

Megfognám a kezét, mondanám, ezt nem szabad.

Aztán bizalmat szavaznék neki, persze azért a szemed legyen ott, de ne érezze ellenőrzésnek.

Ordítozást is csinálják, leginkább akkor, ha félnek nem hallják őket, vagy nem figyelnek oda rájuk.

Türelem, kitartás. nem sokáig tart.

Egyedül az agresszióra figyelj nagyon, ne engedd semmiképp.

2009. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2 fiam van és tapasztalatból mondom néha nem árt a fenekére csapni ha már 52*-re mondod valamire hogy nem és ő csak azért is.Légy következetes!!!Ne ő irányítson!!!Ha nem tetszik a májkrémes kenyér hagyd,had hisztizze ki magát.Ha éhes meg fogja enni ha nem eszi meg akkor kaja nélkül fekszik le.Másnap, harmadnap már nem fog ezen cirkuszolni!Valószínű el volt kicsit kényeztetve mint egyke és most tombol a féltékenység miatt.Hagyd rá a hisztiket,viszont minden hiszti alkalmával tudasd vele hogy csak akkor beszélsz hozzá legközelebb, ha abba hagyta a cirkuszt és lehiggadt.Megoldásra csak ez a módszer vezethet,szerintem.Rá kell jönnie,nem uralkodhat rajtad!Ha lehiggadt beszéld meg vele a dolgot,miért csinál ilyet és mondd el neki hogy ez téged nagyon elszomorít.Pszihológusok szerint az a jó, ha a gyerek ki tudja fejezni és adni a dühét.Nálatok szerintem ezt túl jól kifejezi az úrficska.Hagyni kell őt kitombolni magát,csak soha ne legyen hozzá közönsége és pátyolgatója!! Elöbb - utóbb rá jön senkit nem érdekel a hisztije így fel is fog hagyni vele.De ha nyugodt és aranyos(talán reggel ébredés után) akkor próbáld meg babusgatni,úgy mint a kicsit.Ha szoptatsz még adj neki is anyatejet.Próbáld bevonni a kicsi körüli dolgokba pl:hozd ide ezt vagy vidd ki azt stb...Dicsérd meg minden apró kedves dolgáért!Még olyanért is ami már eddig természetes volt számotokra.

És ha normális a védőnőtök kérj tőle is tanácsot!

Sok erőt és kitartást!

2 gyerekes + 30h. anyuka

2009. dec. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!