Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiúnak baba, lánynak kisautó?

Manka68 kérdése:

Fiúnak baba, lánynak kisautó?

Figyelt kérdés

Vajon mért van az, hogy újfajta rendezés van néhány üzlet polcain : Fiújáték - Lányjáték?

Miért gondolják, hogy egy fiúnak nem szabad babát adni, és a lányokat nem érdekli más, csak a babázás?


2009. dec. 15. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a nézet már eléggé avítt. Egy kisfiú ugyanolyan jól el tud játszani egy babával, mint egy kislány az autóval. Csak a szülőkön múlik és a környezeten, hogy milyen játékokkal veszik körül a gyereket. Egyáltalán nem baj, ha egy kisfiú főzőcskézik, babázik, hiszen később se lesz abból baja, ha egyszer megtanul főzni, vagy a gyerekét fogja pelenkázni..a mai lányok meg ugyanúgy foglalkoznak műszaki dolgokkal, mint a férfiak.
2009. dec. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom, mégis egyre többször találkozom ezzel a fura hozzáállással.

Én gyerekkoromban nagyon jól elvoltam mindenféle játékkal, főleg az építő és a logikai játékokkal. :)

Viszont csodabogárnak tartottak emiatt. A mai napig csodálkoznak, amikor elmondom, hogy nem csak kártyázni szoktam a számítógépen, hanem RPG és stratégiai játékokkal is játszom. Minden alkalommal megjegyzik, hogy nők nem igazán szoktak ezekkel játszani. Erre én azt válaszolom, hogy valószínűleg azért, mert annyi idejük nincs, hogy egy egész napot a gép előtt töltsenek megszakítás nélkül. De már kezdek kételkedni.

2009. dec. 15. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én univerzális lányom (mellesleg 4 fiú unokatesója van)egyrészt imád és nagyon tud babázni, bármilyen alkalom van babát kér babával ajándékba, emellett vetetett már vonatpályát, autót, imádja a traktorokat, munkagépeket, újabban tankot, rakétát és dínókat rajzol....de csak rózsaszínű ruhát hajlandó felvenni! :-)
2009. dec. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Kicsit védem a boltokat, szerintem csak azért van így kategorizálva, hogy könnyebben megtalálja a vevő, amit keres. (Pl. egy nagyobb játékboltban még így is van, hogy hosszasan keringek, mire valami konkrét dologra rálelek)

Nekem 2 lányom van, bár a kisebbik még csecsemő, de a nagyobbiknál pónimánia van, ez nála a "lányos" hobbi. A babák annyira nem érdeklik, viszont imád építőkockázni, van egy hatalmas ládányi vonatkészlete, s rendszeresen szereli a biciklijét, a rollerját,a babakocsiját... A non plus ultra a főzőcskézés, imádja! Érdekes, de az óvodai csoportjában a babakonyhában nagyon gyakran megfordulnak a fiúk is! Annyira zabálnivalóak, amikor két kicsi pasi épp tortát sütöget az óvónéninek!!!

Mondjuk szerintem a lányoknak könnyebb, náluk sokkal elfogadottabb, ha fiús játékot is játszanak. Azért egy babázó kisfiúra a legtöbb ember furán nézne sajnos... Hú, már hány olyan vitának voltam tanúja különböző fórumokon, amikor szinte átharapták az anyuka torkát, aki mondjuk a kistesó születésekor babát mert venni a fiának.

Mondjuk ha nekem esetleg születne valaha 3. gyerekem, és fiú lenne, eléggé "determinált" környezetben kéne nevelkednie játékok terén, de egy percig sem gondolom, hogy ez bármiféle problémát okozna.

2009. dec. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
szerintem valahol ez is a nemi öntudat neveléséhez szolgál. Olyan, mint a rószaszín-kék kisruha a picibabáknál. Ahány családot megnéztek, nagy átlagban rendszerint a nő főz, neveli a gyereket, a férfi megsereli a villanykapcsolót és kereket cserél a kocsin. A hagyományos felfogás szerint a kislány babázik, a kisfiú kocsikázik. Persze szívesen játszanak egymás játékaival is. Én is ammondó vagyok, hogy jó, ha egy férfi megtanul főzni, de nem biztos, hogy azt babakonyhabútorral tanítanám meg neki, sokkal inkább játékos formában magam mellé venném a konyhába segíteni. Amúgy szerintem is ciki babát vásárolni egy kisfiúnak. Ismétlem: ha van egy lánytestvére, szívesen játszik annak a babáival. Én is szerettem kocsikkal játszani.
2009. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

15:39 teljesen igazad van, hogy szükség van kategóriákra, hogy könnyebben megtaláljuk, amit keresünk.

De talán kevésbé diszkriminatív besorolásokat is használhatnának. PL : babák; Logikai játékok; Autók stb...

A nemi identitás tudatot nem az határozza meg, hogy milyen játékokat kap az ember. Nem attól lesz egy kislányból jó anya, ha sokat babázik. Szerintem sokkal több egészséges lelkű ember lenne a világon, ha nem a nemünknek, hanem a hajlamainknak megfelelő játékokat kapnánk, és nem kényszerítenének ránk olyan viselkedésmintákat, amik teljesen idegenek tőlünk.


Én teljesen jól érzem magam nőként, imádom a férfias pasasokat, de ha rózsaszín ruhát kéne felvennem, vagy hímzőszakkörbe járnom, hát nagyon hamar az idegosztályon kötnék ki. :-) A mai napig áldom a szüleimet a sok építőkockáért, és logikai játékért, amit kaptam tőlük. :-)

2009. dec. 17. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!