Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járhat-e gyermekem bölcsödébe,...

Járhat-e gyermekem bölcsödébe, ha a mama jön el gyesre?

Figyelt kérdés
Gyermekem idén szeptemberben felvételt nyert az egyik helyi bölcsödébe. Jelenleg az apja van gyesen, de úgy alakult, hogy az egyik nagymama jönne el gyesre. Ezt be kell jelenteni a bölcsibe? Ha 2011-ig felvették, akkor most emiatt ki kell, hogy vegyem onnan? Milyen tapasztalataitok vannak?
2009. dec. 14. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Az apuka miért nem maradhat gyesen?A gyes mellett ha a baba elmúlt 1 éves,lehet dolgozni.
2009. dec. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem járhat, vagyis ő járhat bölcsödébe de a nagyszülőnek nem jár a gyes. (forrás: államkincstár)És nem a bölcsibe kell bejelenteni hanem a kincstárnál, hogy bölcsibe jár a gyerek. (ez a törvény). De ezt nem kell betartani, bár lehet hogy abölcsinek van bejelntési kötelezettsége és össze tudják futtatni a szálakat.


De miért nem mész el te gyesre vele mert akkor mehet bölcsödébe is és te is korlátlanul dolgozhatsz.

Vagy feltétlen a nagymamának kell elmenni?

2009. dec. 15. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére mindkettőnknek teljes állása van, és a nagymama került olyan helyzetbe, hogy elvesztette a munkaviszonyát. Ezzel szeretnénk neki viszonozni azt, hogy mikor beteg a gyerek, vagy éppen dolgozunk (és nincs bölcsiben), akkor nála van és vigyázz rá.
2009. dec. 15. 10:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat! A lényeg akkor az, hogy nem járhat ha a nagyi eljön gyesre.
2009. dec. 15. 10:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok:Én azért még utána járnák a helyedben,mert lehet,hogy megoldható :)
2009. dec. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyes mellett akár 8 órában is dolgozhatsz. Vagyis ha apuka volt eddig gyesen akkor maradhatna tovább is és elmehetne dolgozni mellette. A pénzt amit kaptok a gyesre meg odaadod a mamának. szerintem ez a legegyszerűbb.
2009. dec. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De lehet a mamának nem a pénz kell hanem a nyugdíjra jogosító évek.
2009. dec. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Továbbra is csak köszönöm a válaszaitokat. Azt tudom, hogy akár 8 órában is lehet mellette dolgozni, de ahogy az utolsó válaszoló is mondta, azért szeretne a mama gyesre jönni, mert elvesztette a munkáját. Emiatt gondoltuk, hogy amíg nem talál másik állást besegítünk neki ezzel.
2009. dec. 16. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok: kicsit utána néztem,hogy a nagyi miként mehetne gyesre.Nos abban az esetben ha egy háztartásban él veletek és egy címre vagytok bejelentve.


[link]

2009. dec. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja bocsi rosszul írtam,tehát akkor igényelheti ha a gondozás a ti lakásotokban történik,na de mindegy is...olvasd el szerintem amit belinkeltem :D
2009. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!