Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni hiszti ellen?

Mit lehet tenni hiszti ellen?

Figyelt kérdés
2éves a fiam babakocsi nélkül nem merjük elvinni mert az tragédia,ráadásnak elég nagy a mozgás igénye.ha nem arra megyünk amerre ö akar képes lefeküdni a földre és sikitozik rugdos a kezembe evickél sokszor le is fejel szó szerint .nem ül le egy percre se múltkor a lift elött kaptam el.itthon még hagyján de ha elmegyünk itthonról nem lehet töle semmit se csinálni ha nem a kocsiba van,de már abba se mindig van el.a postára se tudunk gyalog elmenni mert cipelni kell hazáig mivel ö másfelé akar menni és hisztizik.szép szóból nem ért ha nem foglalkozom a hisztivel abból se.mit csináljak?
2009. dec. 11. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hisztinek egy titka van: SOHA nem szabad engedned.

Azaz ha hisztizik, lefekszik, szépen megvárod (ne foglalkozz a bámulókkal...), néha legugolsz hozzá és megpróbálsz vele értelmesen elbeszélgetni. Készülj fel, legyél türelmes, lehet, hogy órákat egy helyben lesztek...

Lányom a hóban az úttest közepére feküdt (sötétben), én ugyan nem nyúltam hozzá, egy darabig vártam, majd próbáltam vele beszélni, majd megint vártam, majd elmagyaráztam, mi lesz, ha nem fejezi be (elmegyek haza, ő meg itt marad), majd vártam, majd elindultam haza. Úgy futott utánam, hogy csak na. És onnantól nem volt gond, hogy ő hova akart menni, mit akart csinálni.


Soha nem szabad neki ilyenkor engedni, mert az egyetlen üzenetet jelent neki: ha hisztizek, akkor úgy lesz, ahogy én AKAROM.

EL kell neki mondani, hogy ha szépen kéri, akkor ESETLEG elgondolkoztál volna rajta, de mivel hisztizik, így szó sem lehet róla.

Lányom most 4 éves, nem sokszor van hiszti, pontosan tudja és magától mondja: a házban nincs hiszti, ki lehet menni az udvarra a kutyához, hátha őt érdekli (mivel minket nem..) és ha befejezte, be lehet jönni. És ha szeretne valamit, KÉRNI kell. Még soha nem ment ki a kutyához. Ha nem hagyja abba a hisztit, olyan volt már, hogy ÉN kiraktam az ajtó elé, abban a másodpercben elvágták a hisztit (ki akar a kutyának hisztizni??? Tök felesleges) és jött be, szépen beszélt, bocsánatot kért, udvariasan KÉRT.

Ilyenkor meg kell kérni, hogy egy pillanatra hagyja abba az üvöltést, mert mondani szeretnél valamit, és utána nyugodtan folytathatja, nem probléma. És akkor elmondod neki, amit el szeretnél mondani (ezt nem lehet, mert..., azért nem megyünk arra, mert..., azért nem vesszük meg, mert...) Ontos, hogy csak akkor beszélj hozzá észérvekkel, ha rád figyel, ha abbahagyja a hisztit, hogy meghallgasson.

KÖVETKEZETESEN!

2009. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt én írhattam volna:)De jó hogy más gyereke is csinálja ezt:)

Én nem tudom alkalmazni a szépen elmagyarázom módszert, mert nem is hallja a visítástól.Én is húztam már utcán, boltban, postán, tuszkoltam a kocsiba...iszonyat. Elképedek hogy viselkedik,sokszor leég a fejem.

Bocs nem voltam segítség, kiváncsi vagyok miket írnak.

Lehet hogy kinövik????Enyém másfél éves.

2009. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves Első! Én ezt a kutyás dolgot már jó pár hónappal ezelőtt olvastam válaszként-valószínű tőled :). Köszönöm! Azóta én is a kutyával meg az udvarral "fenyegetőzök" :D
2009. dec. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
KEDVES MÁSODIK.PONT EZT AKARTAM MONDANI NEM LEHET VELE BESZÉLNI MERT VISIT ÉS FETRENG ÉS MUSZÁJ ODÉBB VIGYEM MERT KÉPES KIFUTNI A KOCSI ELÉ.MÁR ÉN IS CSINÁLTAM EZT HOGY MONDTAM NEKI HOGY AKKOR ÉN OTT HAGYOM ÉS TOVÁBB MENTEM VOLT HOGY JÖTT IS UTÁNAM,DE VOLT HOGY ELFUTOTT AZ ELLENKEZÖ IRÁNYBA MEDDIG VÁRTAM VOLNA HOGY UTÁNAM JÖJJÖN?KEGYETLEN ROSSZ TUD LENNI EGYÉBKÉNT,HIÁBA MAGYARÁZGATOM NEKI HOGY AZT NEM SZABAD.A KEZÉRE IS RÁ SZOKTUNK ÜTNI DE NEM ÉRT BELÖLE.PL EGY IDÖBEN MINDENT KIVITT A KUTYÁNAK ÉS MEGETETTE VELE A JÁTÉKOT HAJKEFÉT AMIT ÉRT.AZTÁN MÁSHOVA KÖTÖTTÜK A KUTYÁT.
2009. dec. 11. 15:34
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutya-tippes vagyok, igen, írtam már többször is a "módszeremet", továbbra is hatásos, jólnevelt a gyerek szerintem...

Én mindent ebben a stílusban oldok meg, ha bírom idegekkel. Nem könyörgök, nem üvöltözök, pláne nem mondok el semmit hatszor...

Megkérem, rakjon rendet, ha nem kezdi el, akkor jelzem neki, hogy ami 2 perc múlva a földön van, az minden megy a kukába. TUDJA, hogy ez így is lesz, így onnantól jár a keze, mint a gép :-)

Mindig elfelejt papucsot venni, ilyenkor csak a lábára nézek és elkezdek számolni 1-2-, háromig sose kell eljutnom, mert tudja, hogy biztos valami rettenetes következne :-) Néha megkérdezik mások, hogy mi történne háromnál? És mondom, hogy nem tudom, odáig még sose jutottunk el, ha pl. 2-nél még nem találja a papucsát, elkezd sivítani, hogy ne számolj tovább, nem találom :-)

Ki kell vívnod a tiszteletét, nem veréssel, hanem következetességgel. Tudja, hogy ha valamit mondok, annak úgy KELL lennie, különben ő jár rosszul.

A legáltalánosabb büntetés az egyszerű: annyi perc a sarokban, ahány éves, addig gondolkozik, mit csinált rosszul és utána megbeszéljük.

Ha rosszat csinált, néha megkérdezem, mi legyen a büntetés, olynakor általában ő mondja, hogy ennyi (4) percet a sarokban gondolkozok. (Csak jelzem, hogy 2 éves korában is pont így lett nevelve.) Most lett négy éves pár hete, mikor először 4 percet kellett maradnia, tlejsen ki volt akadva, de belátta, hogy ő már 4 éves, így már ilyen nagy lánynak 4 perc jár sajnos... :-)


Na, száz szónak is egy a vége, éreznie kell, hogy nem ő a főnök, hanem te és SOHA nem lesz úgy, ahogy ő szeretné, ha azt hisztivel szeretné elérni.

2009. dec. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!