Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megható, aranyos gyerek száj?

Megható, aranyos gyerek száj?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy megoszthatnánk egymással gyermekeink aranyos, megható megnyilvánulásait, szólásait, tetteit.

Tegnap mondta a következőt kisfiam (erről jutott eszembe a "kérdés"):


Anya amikor kisbaba voltam és nem kaptam levegőt, tudod amikor a cső volt az orromba, kinyitottam a szemem és mosolyogtál, akkor olyan szép voltál.Én is mosolyogtam, mert olyan szépen mosolyogtál.Utána már kaptam levegőt, emlékszem. ( 5 éves )


Koraszülött volt, és 5 napig lélegeztetőgépen kellet lennie.Arról volt szó hogy több hétig nem veszik le a gépről.Mivel ahogy megszületett másik kórházba vitték, én 5 napos korában láttam először, akkor mondta nekem az orvosa hogy sokáig lesz a lélegeztetőn, másnap amikor mentem a közelébe se volt a gép. Azt mondták alig eljöttem, le is vehették, beindult a normál légzése.Nem tudom ő erre hogy emlékszik, vagy tényleg emlékszik-e sose meséltük még neki, csak képet látott.

Mindenesetre az hogy így mesélte hogy olyan szép voltam ahogy mosolyogtam nagyon meghatott.


Írtok ti ilyen aranyos, szép történeteket amit gyerkőcötök mondott vagy csinált?


2014. febr. 15. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Ez tényleg kedves történet, szomorú előzménnyel. Van veleje.


De egyébként rengeteg ilyen kérdés -gyerekszáj- elhangzott már ezen és más fórumokon is. Célszerűbb a korábbi kérdéseket "frissíteni", tehát azokhoz írni, de most már mindegy.

2014. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
se nem kedves, se nem szomorú, ebből egy szó sem igaz...
2014. febr. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz, ha nem, kedves történet.

A lányom, most lesz 5 éves, kb. 3 hónapja olyat mondott, amin megdöbbentem.

Egy hajléktalan bácsi volt a Tesco bejáratánál, és mikor jöttünk Lizivel kifele, a bácsi kért aprót, adtam neki 500 Ft-ot, mire a lányom és közte (kb) ez a párbeszéd alakult ki:

-Te is gumicukrot veszel a pénzedből..?

-Nem, én éhes vagyok, ennivalót veszek belőle.

-De a gumicukor is ennivaló.

-Igaz, de én 2 napja nem ettem, inkább kenyeret veszek, mert nagyon éhes vagyok, és nem marad majd gumicukorra.


Erre a lányom (bőgök, miközben írom) belenyúlt a zsebébe, és kimarkolt belőle pár szem gumimacit, (zsepi is volt közte :D) és odaadta a bácsinak, és ezt mondta neki:

-anya nem szereti a gumicukrot, úgyhogy inkább neked adom, mert a kislányoknak nem jó a gumicukor, tudod, mert elrontja a pocakomat, de kóstold meg te is.


Egész úton hazáig gondolkoztam, valahogy nagyon megragadtak bennem ezek a mondatok.

2014. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok.

A nővérem kisfia (3éves) múltkor haláli vicceset mondott: Az utcán sétálva találkoztunk az egyik ismerősünkkel, akinek a beceneve Ponty. Úgy köszönt el az apja az ismerőstől, hogy Szevasz Ponty, majd gyere szombaton...pár perc múlva Máté: Ponyt, ponty, pontyó (pont jó) rá a nadrág. Én ezen sírtam a röhögéstől.

2014. febr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. fél éve(lányom 4 éves volt) néztünk valamilyen filmet,ahol a férfi a kórházi ágyon feküdt. Lányom egyszer csak mondja, anya, a papa is ugyanígy feküdt és ott álltál mellette és a mama is,akkor halt meg. Nagyon beteg volt.

Tényleg így történt, előtte soha nem beszéltünk a papa haláláról. papa születése előtt 2 évvel meghalt....

2014. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves hármas, a mai napig nem értem, sok huszonéves és idősebb ember miért nem szereti a pici gyerekeket... Nem hiszem el, h ennyire vakok... mire vágynak azok a felnőttek?? A felnőttvilág java részének irigységére, megjátszására, alattomosságára??


Az egyik legnagyobb lelki értéket veszti el, aki nem figyel fel a kisgyermeki lélekre...

2014. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még annyit ,hogy a másik kedves beíró, az ötös kisgyermeke is bizonyíték, h szó szerint sokkal többféle LÉNYEGESEBB képessége van a piciknek, mint a legtöbb felnőttnek! És akkor dölyfösen azt hiszi sok felnőtt, hogy kizárólag "mi vagyunk a tanítók, a gyerek meg a tanonc"...
2014. febr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát annak a két válaszolónak aki történetet írt köszönöm, nagyon aranyosak, meghatóak.

Igen a picik csodák, olyan dolgokat képesek még látni, érezni amik mellet mi már elsuhanunk.

Időnként olyan mintha a lelkünkben olvasnának.


Azt hittem több történet lesz, lehet rosszkor írtam ki a kérdést.

Persze tudom van már sok ilyen kérdés, de sztem mindenki max az 5. oldalig olvas vissza....

2014. febr. 16. 15:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!