Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szépen színez, tollat...

Nem szépen színez, tollat sután fogja. Milyen eszközt vegyek neki karácsonyra, ami ezt fejleszthetné?

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem írtad, mennyi idős a gyerek. A kéztő csontjai viszonylag későn fejlődnek ki egészen, úgy 6 éves korra. Természetesen lehet neki venni finommotorikát fejlesztő játékokat. Minden ide tartozik, amihez a kéz finom mozgása szükséges. Ha lány, akkor ajánlom például a gyöngyfűzést. Ha nagyobbacska akkor különböző formák kivágása ollóval szintén jó feladat. Jók a különböző összeillesztéses játékok is, vagy a Marokkó.

Igazából sokat költened sem kell rá, viszont ott kell lenned mellette. Például rakhattok sárga kör alakú kartonra ruhacsipeszeket, ebből lesz napocska (ez akkor jobb, ha kicsi még), vagy egy doboz tetejét picit lyukassz ki, és játsszátok azt, hogy fogpiszkálókat pakol bele (ennek megfelelően kicsi legyen a lyuk).

Remélem adtam pár hasznos ötletet. Kicsit nehéz úgy, hogy nem tudom mennyi idős, és mi az, amit már tud.

A színezést pedig csak gyakorolni kell, vannak egész jó kis foglalkoztató füzetek, amik segítenek.

Boldog karácsonyt!

2009. dec. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom írni, amit az előttem szóló. A gyermek életkora függvényében egyre bonyolultabb, nagyobb kézügyességet igénylő játékokat.
2009. dec. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam nem tudott vonalon belül maradni.Nagyon nem:) Látott engem üveget festeni műanyag alapra.Ott a szélek kidomborodnak,nem tud kifutni a mezőből.Pár ünnepi díszt csináltunk.Meglepődtem mennyivel szebben színez.
2009. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ezek jó ötletek! 3 éves lesz a lányom februárban!
2009. dec. 9. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért adsz neki tollat? :O Marokzsírkrétát, vastag szírkrétát, esetleg vastag ceruzát kéne adni neki. Még az elsős gyermek keze sem megfelelő arra, hogy tollat, ceruzát fogjon, és írjon vele, nem hogy egy 3 évesé. (Tudom, hogy ő még csak rajzol.)És miért is kéne szépen színeznie? A színező sem ajánlott, sőt. Előre megrajzolt képeket, persze, hogy nem tud kiszínezni, nem érzi a határokat. Akkor érzi csak, ha ő rajzolta a képet, és azt színezi ki. De amúgy sem hiszem, hogy baj lenne, hogy nem rajzol szépen. Nem kéne ilyen kicsit fejleszteni. Meg fejlesztő játékokat venni. A gyermeknek minden tárgy lehet "fejlesztő" játék. Talál valamit a szobában, elkezd vele játszani, miközben a különböző funkcióit fejleszti vele.
2009. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 évesen ritkán tudnak szépen színezni, rajzolni, és a tollat is csak 3 éves kor után, kb. 5-6 éves korig tanulják meg fokozatosan szépen, szabályosan fogni. Az előttem szólókhoz csatlakoznék, azzal kiegészítve, hogy rengeteget rajzoljatok, színezzetek, fessetek, gyurmázzatok, ragasszatok együtt, pl. most karácsonyi díszeket, Mikulást (vattaszakállat lehet a sablonnak ragasztani, stb.), 3 évesnek már lekerekített gyerekollót is adhatsz, ha végig ott vagy és nézed, hogy nem vág-e a hajába, vagy a terítőbe, stb. A vastagabb fogású zsírkréták, a vastagabb színes ceruzák, és a vastagabb nyelű ecsetek valók ennek a korosztálynak. Egyelőre hagyni kell, fogja, ahogy fogja, amíg alkot, de meg lehet neki mutatni, hogy kéne igazából, erőltetni viszont nem szabad. Sok színezőfüzetet lehet neki venni, esetleg olyat, amibe matricát is lehet ragasztani, mert nálunk az sokat motivált. Ha vigasztal, a fiaim 3 évesen ültek le először rajzolni, színezni, festeni, addig nem is érdekelte őket. A nagyobbik most múlt 5, és mégis az egyik legszebben színező az ovis csoportjában, tökéletesen fogja a ceruzát, pedig két éve kiscsoportosként az oviban is alig lehetett rávenni, hogy alkosson bármit is.
2009. dec. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia! Van egy nagyon különleges karácsonyi foglalkoztató könyv az Alexandra Kiadótól:

Tony Wolf: Karácsonyi meglepetés

[link]


Ebben a különleges könyvben együtt van egy nagy karácsonyfa 24 ablakocskával, amelyek minden napra tartogatnak egy kis meglepetést, és 4 színes könyvecske: "Karácsony világszerte", "Karácsonyi ajándékok", "Karácsonyi énekek" és "Karácsonyi receptek", hogy a karácsony még szebb legyen.

2010. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!