Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit adjak egyéves kislányomnak...

Mit adjak egyéves kislányomnak ha már egy hete meg van fázva de az antibiotikumot nem akarom beadni?

Figyelt kérdés
Az antibiotikumtól mindkét gyerekem hányik, hiába kapnak normaflort mellé. Azután hetekig nem emészt rendesena gyomruk. A gyerekorvoshoz nem mehetek vissza, hogy nem adtam be amit felírt. HÁroméves fiam egy hét alatt rendbejött, a kicsi tőle kapta el, de ma telt le az egy hét és még mindig lázas. Homeopata orvos nincs a környéken, sem homeopata gyógyszerek. kap otrivin orrcseppet, nurofent és panadolt lázcsillapításként, és fenyőrügy megy egyéb növényi kivonatot tartalmazó valamit köhögésre. Mézet nem adhatok mert én pollenallergiás vagyok. Van ötletetek? Nagy baj lesz, amiért nem adtam be az antibiotikumot?
2009. nov. 30. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Sürgősén kezd el az antibiotikumot, mert most már ártasz neki ha nem! S ne mond,hogy nem mehetsz vissza a gyerekorvoshoz igen is visszamész és elmondod,hogy még nem mertél neki antibiotikumot adni, mert az előzőtől hányt. Túl fogod élni a letolást, de a lányod nem ha kap egy jó kis tüdőgyulladást.

Anyaként és gyermekorvosi asszisztensként írom neked. Kicsit felelőtlennek érezlek, bár sok mindent megtettél a kislányéért. A tanácsaim a következők:

ebben az influenzás időben én félnék.

Szóval lázcsillapításra írass fel neki Germicid-c kúpot illetve Germicidet- válts fel az eddigi lázcsillapítókat ezzel. Éjjel ha a láza illetve napközben is 39 fok fülé megy prizniceljed. Tudod mi az?

Azért Germicid kúpok,mert ezek a leghagyományosabbak és sok generációnál beváltak. Hányingerre B6 vitamint adhatsz ezt napi 2x1/2 adagban. Sok-sok folyadék mindegy mi amit megiszik. Cebion cseppekből most adhatsz neki 20 cseppet naponta. Calcimusc 2x 1/2 ampulla mehet. Vegyél ha köhög Stodal szirupot. Nem hiszem,hogy semmi ilyen nincs a gyógyszertárban és nincs senki aki ne tudná neked beszerezni. S ne valamiket adj neki hanem nézd meg pontosan mit adsz! Olvass és tájékozódj!!

A lányodért és fiadért mindent old meg ha nincs otthon,hogy más honnan legyen.

Már most a betegség alatt és utána is két hónapig adhatod a Pro Kid készítményt ez olyan mint a Normaflore csak jobb, mert több vitamint tartalmaz. Ha antibiotikumot adsz ezt válts fel a pro kid gastroval. Ezt a C-vitamint és a Cebion multit adhatod a fiadnak is főleg ha közösségbe jár. De most nem engedném amíg a lány nem gyógyul meg.

Most ennyi jutott eszembe.

2009. nov. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%

szia mi soha nem adtunk antibiotikumot a lányoknak és ne mis volt semmi bajuk

adj neki stodalt vagy prospant nagoyn nagoyn jók

2009. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is kezdd az antibiotikumot!!!ha ennyi ido után nincs jobban nékule, akkor nem is lesz. az Ongyogyítást 4-5 napra ajánlják, tovább nincs értelme, foleg ilyen kicsi gyerekeknél. gyogyszerész létemre én magam sem vagyok antibiotikum párti, igyekszem kerulni, de ha a láza sem bír lemenni, ez már nem játék.kulonosen nem ebben a járványidoszakban. ismeroseim, felnottek korében is sok ilyen van mostanában, hogy 1-másfél hétig tarto, alig lekuzdheto láz, és ez már sok, benne van a gyulladás.

az orrcseppeket használd, de folyamatsan max. 1 hétig lehet, mivel tonkreteszik az orr nyálkahártyáját, és az ujra eldugul. a sooldatos spray-eket lehet tovább használni.

2009. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

amig csak hoemelkedés van, az erositi az immunrendszert, de ha már napok ota tarto láz, ott már komoly a fertozés vagy gyulladás, megterheli a szervezetet jobban, mint az esetleges antibiotikum. az elso hozzászoloval értek egyet.

és valami attol még hogy novényi, nem teljesen ártalmatlan, ahogy a "szintetikus" gyogyszerek sem feltétlenul mérgek...és van, amikor igenis kell az az antibiotikum. egyen elotte kicsit, h ne menjen éhgyomorra...jobbulást kívánok. (utolso hozzászolo voltam)

2009. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsi első hozzászólótól kérdem mi az "prizniceljed" ?

Én adnám az antibiotikumot mert lehet nagy baj nagyon nagy!

2009. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A priznicelés magyarul hűtőfürdő. testmeleg vízbe teszed a gyereket és lassanként hűtöd.
2009. dec. 1. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Tévedés a priznic azt jelenti,hogy vizes lepedőbe tekered.
2009. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!