Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokszor beütötte már puklisra...

Sokszor beütötte már puklisra a fejét, vigyem el koponya ct-re?

Figyelt kérdés
Annyira félek, manapság annyi rosszat hallani, 20 hónapos a kicsi, de már annyi kisebb baleset érte és félek, nehogy, kialakuljon valami. Daganat, vagy vizenyő. Mikortól lehet vinni a gyerkőket koponya ct-re? Megnyugodnék, ha megcsináltatnám.
2009. nov. 29. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak "úgy" nem fogják megcsinálni, még indokolt esetben sem mindig.

Meg különben is, nem kell túlaggódni a dolgokat. Csak nyugi, nem lesz semmi baja, minden baba szétveri magát... :)

2009. nov. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

A CT egyrészt drága másrészt sugárzás az is, és semmi okod aggódni. A koponya qrva jó találmány, az említett dolgok mástól vannak, ha agyrázkódása lenne, akkor is csak pihennie kellene a picinek.

Sajnos tapasztalatból értek hozzá.

2009. nov. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló válaszához annyit tennék hozzá, hogy ha nem tapasztaltál semmi olyan jelet, ami arra utalna, hogy egy bizonyos esés után akár kisebb agyrázkódása lett volna, akkor felesleges lenne röntgenezni a picúrt, ha viszont ilyen megtörténik, azonnal orvosnak kell látnia, hogy ő határozhassa meg, hogy szükség van e további vizsgálatokra!
2009. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, lehet, hogy túlaggódom, csak szegény kicsi Inez is jár mindig az eszemben, és persze anya vagyok, teljes mértékben én is, soha nem aggódtam semmin, de lassan 30 hónapja mindentől félek. Talán elmúlik egyszer. Agyrázkódásra nem volt semmi jel, azt is tudom, addig jó, amíg a pukli kifelé nő az ütést követően és nem befelé, nem látok a gyermeken semmi rendelleneset sem. Azért köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 29. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 20 hónapos a kisfiam. Rengeteg sérülése volt már. Egyszer hasra esett és a küszöbbe úgy beverte a fejét, hogy - nem túlzok - kifelé kb. 2,5-3 cm-es dudor lett pillanatok alatt a fején. Gondolom úgy meggyűlt folyadékkal, vérrel, hogy azért lett ilyen hatalmas. Olyan volt, mintha gy fél pingpong labdát ragasztottak volna a homlokára. Ráadásul sötétlila volt az egész a benne lévő sok vértől. Nagyon ijesztő volt. Este volt és hétvége, a kisfiam pedig teljesen vidám, jó hangulatú volt, így nem akartuk a klinikára kihurcolni, hogy ott nyúzzák a vizsgálatokkal. Másnapra teljesen lement a dudor egy fél centisre, csak a lilaság maradt meg pár napig. Azóta eltelt jópár hónap és csak egy pici csíkszerű valami látszik a homlokán.
2009. nov. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!