Magyarországon egy leszbikus párnak lehet gyereke? Ha igen, hogy?
Fogadhatnak együtt örökbe? Esetleg ha az egyikük teherbe esik egy férfitól, és a két nő élettárs, akkor együtt nevelhetik a babát?
homofóbokra nem vagyok kíváncsi.
Fontos feltétele a meddőségi kezelésnek a családi állapot kérdése. Ma Magyarországon meddőségi kezeléseket olyan hölgyeknek végezhetünk, akik házasságban, vagy hivatalos élettársi viszonyban élnek, illetve olyan egyedülálló nőknek, akiknek a meddőségi kivizsgálások alapján erre szükségük van.
És mivel a leszbikusoknak és a melegeknek a bejegyzett élettársi kapcsolat tiltja a lombikbébiprogramot.....
Mi éppen ebben a szakaszban járunk:
3 év bejegyzett élettársi kapcsolat (leszbikusok vagyunk) után úgy döntöttünk jöhet a baby project.
Két lehetőség van:
- férfi donor keresése: veszélyei- nehéz találni, később perelhet a gyerekért még akkor is, ha aláírattok vele egy "szerződést", hogy lemond apai jogairól. Láthatást kérhet. Egészségügyileg sincs szűrve.
Amit mi választottunk:
- Felhívtuk a kálit (még a Róbert Károly meddőségi klinika is szóba jöhet a Lehel térnél), elmondtuk, hogy egyedülállóként/ egészséges nőként szeretnénk inszeminációt.
Konzultációra kaptunk időpontot: 15 e.
Felírnak egy sor vizsgálatot:
* alaphormon labor (nőgyógyász ír beutalót, ingyenes)
* hiv szűrés és hepatitis B,C (ingyenes, illetve 7e.)
* clamydia szűrés (3e), citologia (nőgyógyász megcsinálja)
* petevezeték átjárhatósági vizsgálat (káliban legolcsóbb: 35e.)
* Anti Müllerien (szintén leveszik káliban: 5500)
Aztán donor sperma választás jön a Krióban: szállítással 50e.
Ha minden vizsgálat rendben, akkor hasi ultrahang, és megállapítják a peteérés idejét. Előtte még kell szedni egy gyógyszert, és az inszemináció előtt 36 órával egy szurit is be kell adni a hasfalba.
Inszemináció: 50-60 e.
Nagyjából így néz ki. Inszemináció sikertelensége esetén tovább próbálkoznak: új adag donor spermával alkalmanként 100e-re jön ki! Ha 5 inszemináció sikertelen, akkor lombik bébi program következik!
Amire figyelni kell még az elején:
Mo-n csak egyedülálló nő vehet részt inszeminációs eljárásban. Tehát ha bétben éltek, el kell válni, mert közjegyzői iratot kér az intézmény arról, hogy egyedülálló vagy. Bét megszűntetése közjegyzőnél: kb 30 e.
Mo-n egyedülálló nő nem fogadhat örökbe gyereket!
Remélem sikerült segítenem!
14/14 vagyok:
Megszületett a Kislányunk :)) Hurrá, elmondhatatlan érzés, de tényleg!!
Még pár hasznos jó tanács ezen a "bürokratikus rögös úton"...
A sikeres inszemináció után a meddőségi centrumba vissza kell menni egy ultrahangra, hogy valóban teherbe esett a nő. Utána keresni kell egy szülész-nőgyógyászt.
Itt megjegyzem: előnyösebb, ha a nőgyógyász, aki a terhességet végig kíséri vizsgálatokkal, egyben szülésznő is! Magyarul meg kell kérdezni, melyik kórházban vezet le szülést (mert Ő ismeri a kórtörténetet, megbízol már benne...stb). Jobb, ha ő vezeti le a szülést. Ezért figyelembe kell venni, melyik kórházhoz tartozik, mert lehet, a város másik felén van, vagy nem túl korszerű az ellátás (nem mindegy, hogy saját szülőszobát kapsz, vagy fügönnyel választanak el, és vajúdik melletted még 6 nő)...Mérlegelni kell.
- A teherbe esést követően az elején kb 2-3 hetente ultrahang vizsgálaton kell megjelenni a választott nőgyógyásznál. Folyamatosan tájékoztatnak, hogy mikor mit kell csinálni. Általában a magzat szívhangját figyelik meg, megmérik, a kismama testsúlyát nézik, táplálkozási tanácsadás stb...A vitaminok, amiket szedni kell (szinte az összeset!!): elején elvit, C vitamin, D és K vitamin (fel kell íratni, vényköteles- és nehéz beszerezni!!), MAgnézium, Ca...ami létezik :D
Táplálkozás: sokszor, keveset-
példa:
reggeli: natúr joghurt almával. ebéd: pl bolognai spaghetti durum tésztával. Délután 16 óra: joghurt zabkeksszel. Estebéd: teljes kiörlésű zsemle felvágottal, sajttal, és uborka vagy paradicsom.
A táplálkozás azért fontos, mert rostban gazdag ételeket, és italokat kell fogyasztani, és a terhesség alatt az ideális súlynövekedés plusz 10 kg!
Az utolsó egy hónapban a baba rákapcsol ám, és nem egyenletesen hízik a kismama.
- A nőgyógyász elküld még: vér és vizelet vizsgálatokra minden hónapban...a terhesség vége felé már hetente.
Anyagilag eddig így néz ki:
- Nőgyógyász magánpraxisban vizsgálatonként (havonta egyszer) : 10.ezer huf.
- Vitaminok kb 7-10 ezer huf.
- Vér és vizelet vizsgálat: 1500 huf (havonta, végén hetente).
- Közben fel kell venni a kapcsolatot a védőnői szolgálattal: ez nem választható, kötelező, és utcára lebontva meg kell keresni, kihez tartozol.
Hát...amit csinálnak nagyjából: pecsételnek (ez a gyeshez kell), kismamát mérnek, vérnyomás, tanács adás, felkészítés, körülmények vizsgálata (pl hogy hova születik a gyerek). Az anyagiakra a kutya nem kíváncsi, senki nem kérdi meg, mennyit keresel...csak, hogy a gyermeket majd el tudod látni, meg tudod szülni...
Van lehetőség plusz ultrahang vizsgálatra: 4D ultrahangra, itt 3D-ben látod a babát (ha nem bújik el a placentában, mert akkor csak a hátát és fülét látod max :D ).
A terhesség 16- hetétől lehet menni, alkalmanként 10-12 ezer (kapsz egy cd-t is). Itt nézik a baba méreteit is, szívműködését (placenta állapotát a vége felé), és nézheted , mit csinál a kisbaba éppen 3D-ben. Felhívnám a figyelmet, hogy 16. hétnél a kisbaba még eléggé ufó kinézetű...az arcát csak a 30. héttől érdemes nézni...
Amikor már "mini kisbaba" kinézete van, az úgy nagyjából a 22-25.hét. Aztán elkezd hízni, és a 36. hétre már életnagyságú dundi kisbaba képet látunk teljes arccal, és mimikával. :)
- 37. héttől mondják, hogy a baba egészséges, és jöhet bármikor a szülés. Onnantól már jobban figyelik a baba élet funkcióit, és a placenta állapotát.
Ctg vizsgálatra kell járni (ide mindenki vigyen édességet, szőlőcukrot, és Colát- a magzatnak mozognia kell folyamatosan, ezért tuningolni kell!).
Aztán jöhet a szülés! :)
Aki teheti, és lelkileg fel van készülve- menjen be a kismamával a szülőszobába! A kismamának nagyon nagy lelki támogatás kell a szüléshez, a fájdalmak elviselésében, jó ha van valaki mellette!
Vigyen be a kísérő magával kávét, Colát, szőlőcukrot, és kaját, mert lehet sajnos, hogy tízen órákra nyúlik a vajúdás.
A kismama a szülőszobába vigyen:
- hálóing
- törölköző, papucs, betét, köntös
- mentes ásványvíz.
Sajnos Ő nem ehet.
Van lehetőség a krióban őssejt levételre, ha utána néztek, és megkötitek a szerződést, a steril pakknak ott kell lennie a papírokkal a szülőszobában!!
HA van kérdés, írhattok privit :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!