Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmadula mütét három és fél...

Orrmadula mütét három és fél éves gyereknél?

Figyelt kérdés

háro és fél éves kilányomnak most fogják kivenni az orrmanduláját a Heim Pál-ban. Tapasztalatok kellenének. Mélyaltatásban csinálják?

A labor éhgyomorra? Vizelet kell? Stb...


2009. nov. 16. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia,átérzem az aggodalmad,az én lányom négy éves volt és mi is borzasztóan féltünk,főként az altatástól.Igen rendesen altatták,de semmi gond nem volt,leszámítva azt,hogy miután ébredt agresszív lett az altatótól.Ritka,de előfordul,mondták az orvosok,rúgott,kiabált,azt hitte,hogy még nem műtötték meg és nem engedte,hogy hozzá nyúljanak.Pedig tündéri kislány.Visszatérve a műtét előtt két nappal kellett bemennünk vérvételre,kellet vizeletet is adni és akkor beszéltünk az altató orvossal,aki megvizsgálta.Ezen kívül semmilyen egyéb vizsgálat nem volt.Gondoltuk az altatót valahogy letesztelik rajta (kinevethetsz,de fogalmunk nem volt arról,hogy ez hogy történik),de semmi ilyen nem történt.A műtét maga talán 45 perc volt és utána semmi komplikáció nem lépett fel.Reggel kilenckor műtötték a lánykánkat és délután már fejen akart állni.Másnap mehettünk haza és semmi gond nem volt.Nem voltak utána fájdalmai és a panaszaink is megszüntek.Sokkal kevesebbet beteg.Kitartást,meglátod semmi baj nem lesz!Bocs,ha hosszú voltam.
2009. nov. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a megnyugtatást!!!
2009. nov. 16. 11:24
 3/7 A kérdező kommentje:
ROSSZ TAPASZTALAT NINCSEN?
2009. nov. 16. 12:23
 4/7 anonim ***** válasza:

De van csak senki nem akar megijeszteni. Gondolom nem azért műtik a lányodat mert nincs jobb dolgod. Ha tényleg érdekel tudok írni negatív tapasztalatot.:-( sajnos

De még egyszer írom nem akarlak megijeszteni azért nem írom le egyből.

2009. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

írd csak nyugodtan.

Az orvosok milyenek?

2009. nov. 16. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát jó!

Reggel 7:30 ra kellett mennünk természetesen éhgyomorral. 9:30 kor bekötötték neki az infúziót és 10:30 után vitték be a műtőbe. Na már ez nagyon meredek volt hisz hiába mondtuk hogy nem ehet és ihat a fiam viszont éhes és szomjas volt. Nem igazán értette meg miért is nem ehet és ihat. Mikor kihozták a műtőből a gyerekem zokogott mondanom sem kell én is. Nagy nehézség árán tudtam csak megnyugtatni. A szobába áttették a saját ágyába majd mindenki elvonult olyan volt mintha futószalagon menne a műtétek sora. Aznap 11 gyereket műtöttek. kb 15 perc múlva a fiam felült és elkezdett ömleni az orrából a vér közben persze ordított mert megijedt. Én is kiabáltam segítségért. nagy sokára befáradtak és elkezdtek velem kiabálni hogy mit képzelek én magamról miért kiabálok. Amikor meglátták azonnal visszavitték a műtőbe és belülre behúztak neki egy vastag géz csíkot, mivel neki nem állt el a vérzés. Ujjabb 4 óra következett amikor nem ehetett és ihatott. Na ezt a 4 órát senkinek nem kívánom. Majd még egyszer elvitték a műtőbe és kivették a gézcsíkot. Utána 1,5 óra múlva kortyonként ihatott, de enni aznap nem ehetett. Az éjszaka is szőrnyű volt. Másnap délután engedtek haza minket. Otthon 2 hétig nem lehetett napra vinni. és ennyi kellett a teljes gyógyuláshoz is. A doki rendes volt, de az ápolónőkkel nem voltam megelégedve. Azért mert a szülő bent van a gyerekével attól az ő munkájukat még nem tudja a szülő elvégezni, pedig igencsak elvárnák.Sajnos.

Remélem ti jobban jártok.

2009. nov. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Jövő hét csüt.-ön lesz a műtét, majd megírom, mi volt!

2009. nov. 18. 20:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!