Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy az én majdnem...

Normális, hogy az én majdnem kétévesemnek kipattan az éjszaka közepén a szeme és 2-4 órákig ébren van?

Figyelt kérdés
Nem sír, hanem vihog, meg beszél, meg játszana... Hát megőrülök... nincs egy nyugodt éjszakám, nappal, persze alszik és én is kénytelen vagyok vele délután aludni, mert másképpen nem vagyok éber vele. Nem tudom visszaaltani, már mindent bevetettem. Gyógyszeres megoldások nem érdekelnek, de ha van ötletetek, tapasztalatok, szívesen veszem. Köszi
2009. nov. 11. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsikém ugyanezt csinálta. Vannak kisebb alvásigényű gyerekek. Ha végig akarod aludni az éjszakát, az egyetlen megoldás, ha a nappali alvásról szoktatod le. Ne tedd őt le ebéd után, játsszátok végig a délutánt, meglátod, alszik majd éjszaka, mint a tej. Persze az első délután fáradtak lesztek mindketten, de egy-két nap, és beálltok.
2009. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyértelmű, hogy nem szabad hagyni, hogy nappal aludjon. Nem minden kétéves igényli, az én gyerekeim se aludtak 1 éves koruktól egy percet sem nappal. :S

Ha leszoktatod a nappali alvásról, szerintem éjjel nem lesz gond.

Az első napokban szervezz valami programot, hogy esélye se legyen az alvásra. :D

2009. nov. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az én picikém most novemberber17.én lesz két éves ő olyat szokott hogy olyan 3hetente felkel olyan hajnal 2 3 kor és ki kellvenni az ágyából megnyugtatjuk és elmagyarázom neki hogy még éjszaka van megmutatom hogy sötétvan van olyankor kinyitom az ajtót kinézünk hogy meggyőzödjön és visszateszem aludni és gond nélkül elalszik!Nem játszunk vele amikor felébred magam mellée teszem hogy megnyugodjon és vissza is teszem!Majd ismét pár hét mulva megpróbálkozik!CSak türelem!!!!!!!!
2009. nov. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én 20 hónapos kisfiam ugyanezt csinálta. Nálunk is az vált be, hogy pár napig nem hagytuk aludni napközben, és utána sikerült újból átaludnia az éjszakát.


Amikor felébredt, mi is elmagyaráztuk, hogy éjszaka van, és nem játszottunk vele, bár szerette volna. Olyan is volt, hogy leoltottuk a lámpát, és hagytuk kóvályogni a szobában. Egy idő után visszamászott az ágyba. :)


Fontos az is, hogy mi délután 3 óra után már sosem hagyjuk őt elaludni. Ha előtte alszik, oké, de ha utána, akkor biztosan felébred éjjel...

2009. nov. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!