Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Germicid kúp az átaludt...

Germicid kúp az átaludt éjszakáért?

Figyelt kérdés

Hallottatok már ilyesmit? Védőnőm halkan súgta a múltkor nekem, hogy a 10 hónapos kisfiamnak nyugodtan adjak este 1-et, és aludni fog éjjel. (Előtte már egy hete minden éjjel fent voltunk sokat, és a védőnő látta rajtam, hogy nagyon ki vagyok merülve).


Beadtam neki 3 egymást követő éjszakán is, és átaludta mind a 3 éjszakát. Szerintetek??? Nem merem erre a célra adni neki... Volt még így valaki?


Viburcol és egyéb homeopátiás nálunk egyáltalán nem jött be.


2009. okt. 28. 13:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Hallottam és ELLENZEM!Nehogy hozzá szokjatok!!!!!Ez mégis csak gyógyszer!!!!!Biztosan a fogzás miatt nem alszik,hidd el sokan vagyunk ilyen helyzetben és tényleg nagyon kimerítő de vége lesz és édesen fog aludni:)
2009. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát én nagyon mérges vagyok erre a védőnőre! Mákteát nem ajánlott? Esetleg pálinkába mártott kenyeret?? Mert régen így csinálták...

Persze hogy aludt a fiad, mert elkábította a gyógyszer, ami láz és fájdalomcsillapító. Egyes fájdalomcsillapítóktól én is bekómázom (amikor izomgörcsöm volt, akkor szedtem erősebb fajtát), de attól még nem szedek be ilyet, ha nem tudok aludni!!

Semmiképp ne adj neki, valahogy majd átvészelitek a nehéz éjszakákat, talán lehet valami oka is, csak még nem jöttél rá, kialakul. Lehet, hogy nő a foga. Te meg próbálj ledőlni napközben, amikor alszik, akkor jobban bírod majd. (Feltéve hogy nincs több nagyobb gyereked, akiktől nem tudsz)

2009. okt. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom már rég germicid kúp függő lenne, ugyanis a 17 hónap alatt kb 20 éjszakát aludt át, hónapokig, kb épp 9-10 hónapos korában, éjjel óránként kelt, volt hogy fél éjszaka nem aludtunk, csak sírt és sírt. Én is fárdat voltam, de eszembe se jutott kúpot adni neki.

Nyilván a babádnak is van valami problémája éjszaka, mondjuk a fog, enyi idősen nagyon valószínű, hogy az kínozza és persze a fájdalomcsillapító elmúlasztja és elnyomja.

De gondolom a védőnő sem úgy gondolta, hogy eztán minden este adj neki egy kúpot, hogy átaludja az éjszakát.


Ami nekünk bevállt az álmatlan éjszakákra a citromfű tea, amit estefel kapott, és fürdővízbe csepegtetett levendulaolja, illetve kimondottan nyugtató hatású illóolaj keverék. Sokkal, de sokkal jobban aludt. Én inkább ezt javaslom mint a gyógyszert.

2009. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

www.babanet.hu -n ezt találtam Dr. Gömöri Ágnestől:


Ha a Dentinox nem elegendő a nyugtalanság, a fájdalom csökkentésére, érdemes megpróbálni esténként a Germicid C kúp adását, ami 6 óránként akár ismételhető. Ennek ismert lázcsillapító hatásán kívül fájdalom csillapító, nyugtató hatása is van. 1 éves kor alatt Cataflamot csak nagyon indokolt esetben használunk 10 hónapos kortól, ekkor is max. 5 napig. Az adagolást orvosukkal beszéljék meg.

Dr. Gömöri Ágnes

2009. okt. 28. 14:09
 5/16 A kérdező kommentje:

3 este adtam neki, átaludta mind a 3 éjszakát (egybefüggő 8-9 órákat). Kb. egy hete nem kapott semmit, viszont azóta is átalussza az éjszakákat úgy ,hogy csak egyszer kel, reggel 5 körül, de még visszaalszik.


Csak azért kérdeztem, van-e még, akinek ezzel kapcsolatban van valamilyen tapasztalata? Természetesen nem szeretném gyógyszerezni, de ha megint lesz egy olyan hetem, mikor az ájulás szélére kerülök (mint most is), akkor én 2-3 este biztosan be fogom neki adni.

2009. okt. 28. 14:11
 6/16 A kérdező kommentje:

[link]


Olvassátok el légyszíves az első kérdésre a dr.nő válaszát.

2009. okt. 28. 14:14
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Nyugodtan add neki, persze ne folyamatosan. Elég nagy a babád, a Germicid C egyébként újszülötteknek való, pici a hatása.

Az enyémnek bejött a Viburcol, adtam neki egy hétig, és azóta alszik. Én nem hagyom kínlódni, ha nagyon fáj, pl a múltkor egy éjszaka kettő fogacska bújt ki, adom neki a Germicedet, és a Nurofent is. Nem fog rászokni, és amúgy is, ilyenkor láz is előfordulhat, már megelőzésképp is beadom a kúpot. Tegnap is magas láza volt, de csak C vitamint írt fel az orvos, hűtőfürdő, Nurofen, kúp, estére lement, de attól beadtam egy kúpot éjszakára. Nem lesz baja tőle, szép nyugodtan aludt reggelig, 4-szer keltem fel, megnézni, és hőemelkedése sem volt.

2009. okt. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

A lányom 2 éves koráig nem aludt végig 1 éjszakát sem mert cicizett és megszokásból kelt éjjel a ciciért!Akkor nekem is gyógyszereznem kellett volna?,

Ez butaság!Nem kábítjuk a gyereket, hogy aludjon.Ha fájdalmai vannak, a foga miatt ,akkor esetleg adj neki , de csak az alvás miatt semmiképp!

2009. okt. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Nyugodtan lehet adni alkalomszerűen! A lényeg, hogy ne rendszeresen és folyamatosan, mert hozzászokik!
2009. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Jó megoldás még a pálinkás kenyér. (persze, ez csak morbid humor, de eldobom az agyam, hogy az, akinek arra kell figyelni, nehogy gond legyen a babával, ilyet javasol az anyukának!)
2009. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!