Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Masnal is ugy tunik, hogy...

Masnal is ugy tunik, hogy elgge konnyen irnak antibiotikumot a dokik?

Figyelt kérdés

Egy kis orrdugulas es mar irja is a recepre az antibiotikumot. Vagy ez az egyetlen megoldas?

Lehet inkabb masik dokihoz kene beirassam a lanyomat?


2009. okt. 23. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Orrdugulásra nem szoktak nálunk antibiotikumot írni. Viszont ha a váladék az orrában a gyereknek zöld az már bakteriális felülfertőződésre utal. Akkor már szoktak kapni.Ha nincs zöld váladék a gyerkőc orrában és a mandulája sem csúnya (nem túl nagy , piros esetleg gennyes) akkor fölösleges gyógyszerrel tömni a kicsit. Ha nem látod jónak, akkor ne kezdd neki adni a gyógyszert.
2009. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem a nagy mikor kicsi volt, asztmás volt. Nem kell mondanom mennyit tudtak róla 15 éve. A lényeg, hogy neki is állandóan írták az antibiotikumot, a végén megelégeltem és nem adtam neki többet. Előbb meggyógyult, mint máskor. Orvost úgy választottam, hogy többször hívtam ki ügyeletet és sok doki járt nálunk és lám, csodák csodája van, aki érti a dolgát. Ez Pesten volt. Most kiköltöztem Szigetújfaluba, de a kicsit, aki most 1,5 éves, inkább felhordom hozzá, mint sarlatánhoz vigyem. Nem beteges, mint a makk, de úgy jártam itt falunk, hogy kijött a doki mikor megszületett, belenézett a babakocsiba s azt mondta, látom szép egészséges... Visszamentem a Pesti dokihoz.

Szóval a véleményem az, hogy nagyon fontos hogy olyan dokitok legyen, akivel maximálisan meg vagy elégedve.

2009. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, válts orvost, valamint ha láztalan nem zöld az orrfolyása ne vidd orvoshoz, tájékozódj a neten egy egyszerű náthát te is simán eltudsz űzni, nem kell hozzá orvos szerintem. Itt is kérhetsz tanácsot, vagy vegyél homeopátiás füzetet gyógyszertárba abból is rengeteget tanulhatsz.
2009. okt. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én átmentem egy dokihoz, aki homeopata is. Én mindig kidobtam a recepteket. Én inkább mindenhová elvinném, ha nagy gond lenne, mint gyógyszerrel tömjem. A gyógyszeriparnak persze nem én vagyok az embere.
2009. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

kivagtam a szemetbe 3 nap utan az Ospamoxot. Remelem nem lesz nagyobb baj, hogy megszakitottam a kezelest a harmadik napon. Grapfruitmag kivonatot adok most neki es "porszivozom" az orrat.

Asszem nem is megyek tobbet ehez a dokihoz. 7 hetes koraban ugyanilyen betegsegre ugyanezt irta+panadolt. se laz se zold valadek az orraban.

Biztos jar neki jutalom a gyogyszercegektol, ha bizonyos gyogyszereket felir.

2009. okt. 24. 22:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Adj neki Cebion cseppet is és használj orrsprayt Sterimart és Euforbiumot a grefutmagolajcsepp nagyon jó ha tudsz szerezz be mellé ezüstkolonoid cseppet is. Majd írd meg hogy vagytok.
2009. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!


Az én kisfiam 22 hónapos. A mi dokink soha nem írt még fel antibiotikumot, csak a szokásos vitaminokat (Cebion csepp, Ca-szirup), orrcseppet és olykor-olykor köptetőt, ha szükséges volt. Valószínűleg inkább ez a normális, de most pl. már lassan 3 hete beteg a gyerek, és úgy érzem, soha nem fog meggyógyulni, ha csak vitamint szed.

2009. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hat ugy nez ki csak sima hules volt.

Ami gyogyszerrel egy het alatt gyogyul es gyogyszer nelkul 7 nap alatt.

Pont 1 hetig tartott a natha.

Halleluja.


De valoszinu legkozelebb raszolok a dokira ha antibiotikumot ir fel.

2009. okt. 28. 15:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!