Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen babát vegyünk másfél...

Milyen babát vegyünk másfél éves kislánynak?

Figyelt kérdés

A legszebb babák (pl. Götz) funkció nélküliek, azt mondta az eladónő a boltban, hogy inkább a funkció nélkülieket keresik. De nem tudom eldönteni, hogy a kislány aki most kezd babázni, nem örülne e jobban olyan babának, amelyik csinál valamit, vagy interaktív. Jelenleg minden állatkáját is meg akarja etetni, meg cumiztatni, felpakolja az autójára...stb

Tapasztalatok?


2009. okt. 22. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azok a babák,amik csinálnak valamit,tapasztalatom szerint nagyon hamar elromlanak.A gyerek is hamar megunja.Először érdekes,hogy a baba pl.jár,vagy sír stb.De ez hamar unalmas lesz.Jobban szórakoztatja,ha eteheti,ültetheti,stb,azt csinálhat vele amit akar,mint ha a babája csinál valamit,Én csak egy síma babát vennék neki.Annak lehet varrni ruhácskákat és öltöztetni is.
2009. okt. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan puha rongybaba. Lehet, az lenne a legjobb.

Amilyet a Waldorfos anyukák is varrnak. Fajáték-boltban.

De az én kislányom ilyen idősen csak a pindur kis 5 cm babákat szerette. Azzal elvolt egész nap.


A hagyományos babával (mint neked is volt) nem tudsz melléfogni. Az mindig jó, jól lehet vele játszani. 20-25 cm-es. A barbie neki nem jó, mert a lába olyan hosszú. mindent lever.Azt csak nézni jó, játszani nehéz vele még neki.

A nagyobb babák meg hozzá még nagyok. Nehezen mozgatja. Az a jó, ha ő anyuka méret a babához képest. Ne legyen akkora, mint egy kistesó(hacsak nincs útban a kistesó)


Interaktív nem jó még neki.

Jobb ha csak elképzeli. Ha túl konkrét a baba, az csak gátat szab a gyermeki fantáziának. Nehebb vele játszani.

A funkció először tetszik, de hosszú távon jobb ha ó képzeli oda.Szórakoztatóbb. A funkció megkötés is egyben.

2009. okt. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a Liliputitól fogok rongybabát rendelni a lányomnak. Karácsonykor 14 hónapos lesz.
2009. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyobb korában fogja értékelni a drága babáka,bár szerintem akkor is felesleges ,mert az már inkább polcra való:D

Én barátnőm lányának varrtam egyet és imádja,azzal alszik,kel viszi mindnehová:))

2009. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én 1,5 éves kisfiamnak két hete kellett vennem babakocsit (játék) és belerakta az én régi babáimat, puszilja, itatja, eteti, ringatja és persze vadul dobálja. Felesleges olyan játékot venni, ami a gyerek helyett játszik. Olyat vegyél, amivel esetleg aludni is tud, ha nagy lesz a szerelem :O)
2009. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom akármilyen és akármekkora babának örült és örül most is . Mindegyiket imádja. Az első babája úgy egy évesen rongy baba volt, ezzel ma már kevesebbet játszik. 2 éve korában kapott egy nem túl drágát, ami sírt nevetett horkolt meg ilyesmi. Ennek már két éve és még mindig jó.

A helyedben én elsőre egy rongybabát vennék.

2009. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!