Ha reggel 6:45-kor bekenem a lányomat naptejjel, a védelem tart még du.4-kor is?
A fényvédőfaktor melletti szám arra utal, hogy hányszorosan több időt tölthetünk a napon leégés nélkül a naptej használatával.
50 faktorosnál ez hosszú időt jelent, de nem egy egész napot.
Miért nem kenik be az óvónők? Itt nálunk a gondozónők kérték, hogy minden kisgyerek vigyen naptejet.
De ha ovis, akkor már be tudja kenni magát.
Legalább is az én 4,5 éves gyerekem ezt egyedül intézi itthon. Teljesen jól bekeni magát, mielőtt lemegyünk. Karját és az arcát, máshol mi nem szoktuk (néha a lába szárát).
50 faktor.
Ez fura, nálunk az óvónők bekenik a gyerekeket. Délelőtt is, délután is.
Ha rá lehet bízni, akkor talán tényleg meglehet próbálni, hogy bekeni magát, legyen a szekrényében naptej. Annyira csak meg lehet kérni az óvónőket, hogy figyelmeztessék rá a gyereket, hogy kenje be az arcát meg a karját.
Számos kutatás szerint a naptejek bőrrákot okoznak, ahogyan a legtöbb kozmetikum is. GONDOLJUNK A TERMÉSZETESSÉG ELVÉRE, és ne hagyjuk megtéveszteni magunkat a kereskedelemtől.
Ha Napon vagyunk 11-15 óra között, akkor karimás kalappal védhetjük az arcbőrt, a test többi részét meg ruhával, a leégéstől.
Persze fürdőruha, rövidnadrág esetén szabad az alsó lábszár, ez esetben nem szabad 11-15 óra között mozdulatlanul lenni a szabadban.
Azonban mozgás során folyton változik a Napsugarak dőlésszöge, így nem jellemző a leégés még 11-15 óra között sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!