Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítsam meg a fiam...

Hogyan tanítsam meg a fiam elaludni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a századik kérdés a cicin elalvásról való leszoktatásról, de légyszi, segítsetek valami jó ötlettel. A fiam 19 hónapos. Még mindig csak cicin alszik el, napközben is és éjjel is. Egyszerűen függő, magából kivetkőzve ordít, üt, rúg, harap, ha nem kapja meg. Próbáltam már elaltatni, úgy hogy csak mellébújtam és simogattam, de az lett a vége, hogy félóra alatt rekedtre ordította magát, engem meg lila foltosra ütött és rugdosott kétségbeesésében, hogy nem kapta meg a cicit. Fogalmam sincs, hogy mit csináljak. Egy fél év múlva dolgozni fogok, és muszáj lesz legalább délben nélkülem elaludnia.

Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni? Úgy, hogy ne érezze úgy, hogy egyik pillanatról a másikra teljesen magára hagytam?


2009. okt. 12. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg üvegben próbáld adni a tejet előszőr, hogy fokozatosan szokjon le rólad ,de neked kell "erősebbnek"lenni mert ő addig alszik rajtad amíg te hagyod! Biztos fáj ,hogy sír de igenis tedd le egyedül aludni!!! Nem fog másképp menni,itt a dackorszak, eltart 3éves korig kettőtöl! Ha nem lépsz most ,nembiztos hogy tudsz később! Sok sikert!:)
2009. okt. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, nem vagy egyedul, az en kisfiam 16 honapos es cicin alszik el este, es hetvegen delutani alvasnal is. Viszont mivel vissza kellett mennem dolgozni, o mar bolcsibe jar, es ott nincs cici, es cumisuveget sem kap, es ott siman el tud aludni egyedul. Sot, amikor Apa vigyazott ra, es en nem voltam itthon, akkor Apa oleben (nyilvan cici es tejcsi nelkul) minden problema nelkul elaludt. Csak nekem csinalja a festivalt, mert szeret hozzambujni es megnyugtatja a cicizes. szerintem a te kisfiaddal sem lesz semmi, de meg most ragaszkodik a megszokott tejcsijehez.
2009. okt. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnőm azt ajánlotta,hogy 3-4napig más adjon neki vacsorát és tegye le aludni(de addig ne is lásson meg a picúrka,mert akkor nem érti miért nem te vagy vele).

Ennyi idő kell és elfelejtik,hogy volt cici!

Nekem anyukám segített és sikerült :).de ha van valami segítő apuka akkor ő is segíthet.

Az egyedül alvásra pedig kaptam 1 kedves anyuka küldte el nekem E-mailba "Aludj jól gyermekem."című könyvet(írj és szívesen elküldöm neked is!).3 napja kezdtem el alkalmazni és megvallom őszintén azt hittem nehezebb lesz.De ma már csak pár perc sírás volt és aludt is.

Remélem tudtam segíteni.

15 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!