Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam már majdnem 4 éves...

A kisfiam már majdnem 4 éves és még mindig telepisili a pelusát éjszaka. Hogy szoktassam le? Már próbalkoztam vele úgy egy hónapja, de mindig összepisilte az ágyat.

Figyelt kérdés
2009. okt. 3. 15:14
 1/10 anonim válasza:
45%
Próbáld ki hogy estefelé(6-7 után) már nem adsz neki inni,vagy csak nagyon minimálisat!!próbáld meg nekünk ez vált be!ha már látsz eredményt,és esetleg még a pelus is lekerül,újra mehet minden!
2009. okt. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2009. okt. 3. 17:53
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
az én lányom 4 éves. ha adok rá pelót, akkor mindig belepisil. ha nem adok rá, akkor éjjel 2-3 alkalommal rá kell ültetnem a bilire. ezzel a megoldással le lehetne szoktatni a pelóról, de néha egyszerűen nem bírok felébredni, és persze ő sem érzi előre, h kell pisilni. én annó 4 éves koromig rendszeresen azt álmodtam, h elmegyek pisilni. sajna mindig bepisiltem. szerintem ehhez kell a szülői segítség(kómásan ráültetni a bilire) és a gyerek érettsége. régen erre azt mondták nekem: meg kell tanulnia a gyereknek felébredni... mai napig szar érzésem van ha éjjel pisilnem kell. tehát szerintem a te segítségeddel és éberségeddel oldható csak meg.
2009. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5 éves korig nem gond ha éjjel még bepisil.Leszoktatni nem lehet.Még később is előfordulhat ha stressz éri a gyereket.
2009. okt. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyerkőc más ütemben fejlődik, 4 évesen még egyáltalán nem gond az éjszakai bepisilés, ha amúgy nappal minden rendben van.

Az én kisfiam idén áprilisban volt 7 éves és tavaly július elejéig szinte minden éjjel bepisilt. Kétszer vittem orvoshoz (a férjem családja piszkált), ahol megvizsgálták - egyszer gyermekpszihológus is, hátha lelki eredetű a baj -, aztán megnyugtattak, hogy minden rendben, várjunk. És nekik lett igazuk, mert egyik éjjel még bepisilt és utána soha többet! Pedig, ha szomjas, mindig ihatott (most is) akár közvetlenül lefekvés előtt. Nekünk sem esne jól szomjasan szenvedni az ágyban, miért várnánk el ezt egy pici gyerektől?

Én is megpróbálkoztam 4 éves kora körül, hogy nem tettem rá pelust, azt mondták, majd ha elázik, kényelmetlen lesz neki és leszokik. Nagyon megbántam: becsurrant, aztán amíg én rutinszerűen fel nem ébredtem, aludt békésen a rég jéghidegre hűlt pisiben, addigra nyakig ázva, egészen hideg volt a kis teste (néhányszor jól meg is fázott)! Akkor aztán zuhany, ágyhúzás (gumilepedő törlés, lepedőcsere, ágyneműcsere), hatalmas felfordulás az éjszaka közepén, amikor pihenni kellene! 3 garnitura párna és paplan "forgott", 1 az ágyban, 1 a mosógépben, 1 meg kiteregetve. És mindehhez nem volt egy nyugodt éjszakánk. Téboly! Vettem inkább megint pelenkát (szerencsére vékonyka gyerek, a maximéret jó rá) és azzal megint békésen teltek az éjszakák. Ha száraz volt a pelus reggel, nagyon megdicsértem, ha nedves lett, elvicceltük, nevetgéltük ("az a rosszcsont kuki megint nem vigyázott!"). És nem igaz, hogy megszokta a kényelmet, mert amikor elég érett, fejlett lett, száraz maradt a pelus, éjszaka is szólt, hogy pisilni kell, pedig be is engedhette volna. Amikor egymás után egy héten át üres volt a pelus reggel, többet nem adtam rá.

Úgyhogy nyugodj meg, csak az anyai ösztöneidre hallgass. Ha az megnyugtat, vidd el egyszer orvoshoz, hogy biztosan nincs-e szervi vagy lelki ok a háttérben, egyébként pedig ne kínlódj (és őt se kínozd) a görcsös szobatisztaságra neveléssel, ha eljön az ideje, meglátod pikk-pakk megoldódik. Addig csak igyekezz az éjszakákat a lehető legkényelmesebbé és stresszmentesebbé tenni.

2009. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

De jó olvasni a 11:03 hozzászólását.

Kedves kérdező fogadd meg a tanácsát.

2009. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
11:05-ösnek: köszi, én is igy fogom csinálni, mint te! Köszönöm!
2009. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen tényleg előtte ne kapjon inni és lefekvés előtt mindig vidd el pisili(WC-re). Északa is ébreszd fel, hogy kell-e pisilnie. Nekünk bevált utána már magától szólt.
2009. okt. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy-e nem gondoljátok komolyan hogy ne adjon inni a gyereknek,tedd magadévá a helyzetet szomjas vagy kéred a vizet és nem adnak,ez szerintem elég drasztikus.Én is a 11:05-ösnek adok igazat.
2009. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat,megfogadom.
2009. okt. 9. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!