Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a kislányom?

Miért csinálja ezt a kislányom?

Figyelt kérdés
1 éves és eddig olyan szépen evett4most meg nem nagyon kell neki a főzi!!ezsegeti de sokat tartogatja a szájában.nem rágja nem nyeli csak tartogatja.amikor nagy nehezen lenyeli elfogadja a kővetkező adagot de nem értem miért nem eszi ahogy kell vagy eddig?
2009. okt. 2. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is csinálta, csinálja, most 2,5 éves. Nem tudom, miért, de nem is nagyon érdekelt. 1,5 éves koráig birkóztunk, 1-1,5 órákat ettünk. Majd feladtam. Megbékéltem, hogy ez már csak ilyen. Majd lesz másképp is. Megfigyeltem, hogy vannak gyors és vannak lassú hetei, napjai. Bevezettem, hogy annyi ideig ehet, amennyit mi plusz még 10-15 perc. Ha egyedül eszik, akkor kb. 30 perc. Mielőtt abbahagynánk az evést, figyelmeztetem, hogy vagy eszik rendesen vagy abbahagyjuk. Ha tényleg éhes, hamar befejezi, ha nem, akkor nem is erőltetem.


A szájbatartóst pedig nagyon hamar lezártam szintén 1,5 éves kora körül - első, második, harmadik figyelmeztetés. Majd evés befejezése a pontos ok megnevezésél. Kb. 5-ik alkalomtól már az első figyelmeztetésre rágta tovább a lányom az ételt. Időről időre az extrém evés befejezések még előfordultak, de alapvetően mostanában már nem üldögél teli szájjal.


34N+2,5L

2009. okt. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló szerintem szuper tanácot adott. Bár nekünk szerencsére nem volt ilyen gondunk a fiammal, egy barátunk pont ugyanezzel a módszerrel szoktatta vissza a rendes étkezésre az akkor kétéves csemetéjét. Emlékszem, amikor először láttam (közös hétvége), majd' megszakadt a szívesm. Aztán végiggondoltam és rájöttem, hogy teljesen rendben van. Ő kétszer szólt, harmadszorra elvette a gyerkőc elől az ételt és röviden megmagyarázta, hogy miért teszi. Volt egy kis sírás, de nem hatott. Legközelebb csak a következő étkezésnél lehetett enni, közben semmit. Ha éhes volt, hát evett. Nagyon hamar megoldódtak a problémáik.
2009. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű, ogy nem izlik neki vagy unja! Próbáljátok mással. Monduk reggelire amikor éhes megfogja enni ne aggódjatok.
2009. okt. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!