Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam rá, hogy...

Hogy szoktassam rá, hogy bimbibe kakiljon?

Figyelt kérdés
Fiam 3 éves lesz. Egyik napról a másikra, magától lett szobatiszta. Éjjel se pisil be. Viszont amikor kakilnia kell, nem szól, hanem bekakil. Most reggelre rakok rá pelenkát, hogy abba kakiljon. Igy is szól, ha kell pisilni, de ez akkor se jó igy. A másik, hogyha lent vagyunk, és kell pisilnia, nem szól, hanem bepisil. Előszőr még azt gondoltam, hogy a játék miatt elfelejti, de volt, hogy kérdeztem tőle, hogy kell pisilni? Mondta, hogy nem, de szinte azonnal bepisilt. :/

2013. máj. 12. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az a bimbi?
2013. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bili,van aki bimbinek hívja.:)
2013. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amibe a gyermekek belepisilnak, kakálnak
2013. máj. 12. 12:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha lent vagytok ne várd meg, hogy szóljon hanem vidd el és pisiltesd meg.

Otthon meg próbáljátok meg a wc szűkítőt, sok gyerek nem szereti a bilit. Pelenka helyett ültesd rá a wc-re. Nekem az a véleményem, hogy ebből nem szabad nagy dolgot csinálni, természetesen kell viselkedni ha belekakil a wc-be. Persze megdicséred, hogy ügyes de ennyi.

2013. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az bili, meg így is árulják, nem bimbiként, na mindegy a lényeg, h ha látod h kell neki, akkor ne kérdezd, hanem ültesd rá egyből. (Mert gondolom már látod, amikor kell neki)
2013. máj. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mindig veszem észre, hogy kakil, mert közbe játszik. Sokszor leültettem, hogy akkor most kakilunk, de sose sikerült neki.

Lent meg hiába visszem el pisilni, nem megy neki. Egyszerűen nem tud pisilni. De amint felhuzzuk a nacit, már pisil is. :/

2013. máj. 12. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is már rég bilibe pisilt, amikor a kakilás még csak pelusba sikerült. Egyszer aztán nyomatékosan, de nagyon kedvesen azt mondtam neki "Annyira örülnék, ha belekakilnál a bilibe, próbáld meg,kérlek!" Megpróbálta, sikerült, és azóta sem kellett rá pelenkát adnom. :)
2013. máj. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na az utcán pisilés megoldódott. Tegnap sikerült állva pisilnia, ami annyira tetszett neki, hogy minden fát leakart pisilni utána :D

Viszont a kakával nem léptünk előrébb. :( Nem hajlandó ráülni. Megkérdeztem miért, azt mondja mert büdös a kaka. Hiába mondtam neki, hogy nem az

2013. máj. 15. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!