Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula: te mit csinálnál?

Orrmandula: te mit csinálnál?

Figyelt kérdés

Fiam 4 éves múlt, kifejezetten nem beteges gyerek, viszont folyamatosan be van dugulva az orra. Ma voltunk allergiavizsgálaton, negatív. A fül-orr-gégész azt mondta, hogy meg van duzzadva az orrmandula, és persze műtétet javasol.

Férjemnél amúgy ugyanez volt gyerekkorában, de szülei nem engedték a műtétet, és végül simán kinőtte.

De az orvos azt mondta, halláskárosodása és beszédhibái lehetnek, ha folyton a száján vesz levegőt.

Mint írtam, kifejezetten nem beteges gyerekről van szó, 2 éves korától jár közösségbe, alig volt beteg, lázas, náthás. Ha köhögött vagy orra folyt, a is 1 hét alatt enyhén lefolyt. Lázas már nem is tudom mikor volt utoljára. Antibiotikumot összvissz egyszer kellett neki adni. Fülére sose ment semmi.

Teljesen tanácstalan vagyok, hogy döntsek. Műtét vagy nem műtét?

Te hogy döntenél és miért?



2013. ápr. 30. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

engem műtöttek.. most megdícsérték a fül orr gégészeten hogy mekkora orrmandulám van... Mondom nekem??? nekem olyanom nincs... dede.. visszanőtt.. Én beteges voltam fulladós kruppos, ezért javasolták, ha nem okoz gondot minek műttetni? beszéd probléma lehet ettől lehet mástól... erre fogják ráfogni... 3 éves a Fiam és visszafelé beszél... Na ezt old meg... most megyünk fejlődés neurológiára... Beszélni még immel-ámmal beszél mint egy másfél éves. inni ninni, enni hami, mese mehme, paci ipa, darázs odá, gyere ede, autó ótó.

amiket meg felcserél ott a magánhangzó van fordítva... polip ipo, meg ilyenek.. nekem arra fogják, hogy apával leestek a lépcsőn mikor 5 hónapos volt és apjának agyrázkódása volt neki meg eltört az orra :s mindig van mire fogni... de míg ezt nem tudta a logopédus addig azt mondta csak lusta a gyerek...

2013. ápr. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok orvos, de én nem tartom indokoltnak. allergiája nincs, vírusfertőzés sem jellemző, ráadásul van rá példa a családban (apukája), ahol műtét nélkül sem okozott problémát. még csak 4 éves, biztosan nem vetetném ki ilyen hirtelen. ha mást nem, várnék, h mire alakul a dolog és ha tényleg adódnak problémák ebből, akkor később esetleg indokolt lehet kivetetni. de most semmiképp
2013. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fiam az ovi első másfél évét végig betegeskedte. Az orrmandulája nagyon nagy volt, a bal fülére szinte alig hallott. Egyértelmű volt, hogy ki kell venni, nem is volt kérdés, hogy vállaljuk-e. A műtét pikk-pakk lezajlott. A hallása megjavult, a betegeskedései viszont nem szűntek meg.

Voltatok hallásvizsgálaton? Én elvinném a helyedben, és annak az eredménye lenne számomra a döntő. Igazából húzni nem érdemes, mert a mandula kisebb nem lesz, és a szájon keresztül való állandó lélegzés nagyon egészségtelen.

2013. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A lányomnak kivették az orrmanduláját nem is bántuk meg, de ő egy kifejezetten beteges gyerkőc! Amíg viszont nincs panasz (most a szájlégzést önmagában nem venném panasznak, ha más nem társul hozzá), akkor biztos nem műttetném. De legalábbis a helyedben több szakorvos véleményét is kikérném. Ha Bp-iek vagytok, akkor tudok is ajánlani egy jó doktornőt, ő biztos nem mondja, hogy műtené, ha nem kell: Dr. Gőtze Judit 1. sz. Gyermekklinika.
2013. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így kezdtük. Nem volt különösebb gond, csak a nagyobb orrmandula. Nem engedtük megműttetni, mondván úgysem lesz vele semmi gond. Aztán a fiam egyre inkább kezdett nem odafigyelni amikor szóltunk neki, és az oviban is mondták ezt. Elvittem f-o-g-hez, nem látott igazából semmit a fülével. Elvittem tympanometriás vizsgálatra, és a görbéje sík egyenes lett. Ekkor vitte mel magánúton orvoshoz, aki mondta, hogy mindkét oldalon tele van a füle savóval, és ez nem fog javulni. Ezután muszáj volt műteni. Kivették az orrmanduláját és becsövezték a fülét.
2013. ápr. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Igen, mi is erre jutottunk, hogy egy hallásvizsgálatra még mindenképp elmegyünk, és ha ott minden rendben, akkor hagyjuk az egészet. Ha gond van, akkor meg újrakezdjük az agyalást. Szívesen fogadok minden további tapasztalatot!

2013. máj. 1. 07:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! júliusban lesz 4éves a fiam és 1hónapja vették ki mindkét manduláját és csapolták le a 2fülét...hónapokig küzdöttünk 2oldali savósközépfül gyulladással... a hallásgörbéje a 2fülére sík egyenes volt szintén 2alkalommal is...1hét múlva viszem vissza kontrollra és nagyon izgulok mi lesz az eredmény, úgy vesszük észre hogy látványosan rosszabbul hall mint eddig. visszakérdez, félreért, hangosan beszél, hangosít mindent...pedig elméletileg rendbe tették.:( Arról meg hogy a savó nem olyan veszélyes csak annyit hogy a műtét után elmondta a doki hogy annyira besűrűsöddött a váladék hogy alig bírták kipucolni, nyúlós, ragacsos, sötétszínű, bűzös váladékká alakult.:(..csóró gyerek csoda hogy hallott.. Még annyit hozzá tennék hogy azóta is volt már beteg amihez antibio kellett..nem hagyom annyiban tovább visszük. Én amondó vagyok hogy tégy meg mindent amit lehetséges nehogy nagyobb legyen a baj és elkerülheted a lelkiismeret furdalást is...bár mindenki egyforma állásponton lenne akkor nem lenne mindíg mindenkiben kétely.
2013. máj. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 5 és fél éves. Soha nem volt baja a fülének, pedig hatalmas orrmandulája (és garatmandulája) van.

Éjjel horkol, ezért vittem F.O.G. szakrendelésre.

Hallásvizsgálatot csináltak neki nemrég, gyönyörű görbe, semmi baja. Mégis felmerült, hogy az orrmanduláját ki kellene venni, de még vissza kell mennünk kontrollra. Én nem szeretném, hogy kivegyék, hiszen nem is beszél orrhangon, nem a száján veszi a levegőt, sose volt semmilyen fülproblémája. Nem beteges, általában pont annyit beteg mint én vagy a testvére. (Egyszerre elkapjuk ugyanazt.)

2013. máj. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!