Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérek: külön játék, közös...

Testvérek: külön játék, közös játék, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Majdnem 4 év van a fiaim között, a kicsi féléves. A nagynak rengeteg játéka van, és csomó WOW játék, amivel lassan már a kicsi is tudna játszani, de néha még ő is szokott.

Elég nagy játékhalmozó-ellenes vagyok, így is túlzásnak tartom ezt a mennyiséget, azt meg pláne nem szeretném, hogy a pici is most mindent megkapjon, és még egy adag autónk, repülőnk meg egyéb dolgunk legyen. De akkor hogyan csináljam? Külön szobájuk van. A nagytól mégsem venném el, hisz az övé.

Esetleg legyen egy közös játéktároló doboz a nappaliban vagy valami semleges helyen, ahol azokat a játékokat tároljuk, amivel már a kicsi is játszhat?

Egyébként nem irigy a nagy, de nyilván bénán venné ki magát, hogy egy csomó játékától megfosztom a tesó miatt. Újabb adag játéktól meg megőrülnék.

(Tudom, hogy irigylésreméltó a problémám, ettől függetlenül köszönöm, ha van valakinek vmi jó ötlete.)



2013. ápr. 20. 07:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk amit a nagyobb kapott , az az övé , persze , ha szivesen odaadja a testvérének , akkor adhatja , vagy el szoktam kérni töle , hogy hagy játszon a testvére is az ö játékával , persze utána visszakapja. Majd idövel a kisebbnek is lesznek saját játékai , hiszen kapni fog gondolom karácsonykor stb..
2013. ápr. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen korban még nem kell külön játék vagy bármilyen cucc mindkettőnek. Az óvodában úgyis osztozkodni kell, jó, ha otthon is azt a példát látja, hogy nem minden egyedül az övé. Beszéld meg a nagyobbal, hogy ki lehetne költöztetni pl. ahogy mondtad, a nappaliba néhány játékot, hogy tudjanak közösen játszani a testvérével. Majd meglátod, hogy reagál erre.
2013. ápr. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Félévesnek még nincs szüksége pár baba játékon kivül semmilyen játékra,késöbb ,meg te átválogatod a játékait nagynak és oda adod a kicsinek,nagy meg kapjon újakat,korának megfelelött.én nekem 2 nagy fiam van (9,10,5) éves + 3 éves kislány fiaim önként oda adták a lego duplojukat mikor ,kislányom 1,5 éves lett,illetve a favasutattis mert azal szeretett volna mindig játszani a lány ,sőt a lányom a testvéreitöl kapott játékokat szereti a legjobban.
2013. ápr. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 év van a fiúk között, szintén rengeteg játék volt. Mi közösen kiválogattuk a baba születése előtt, mi az, amihez már ő nagyfiú, és a tesó meg örül neki, ezek egy külön helyen voltak. Nyilván vettem egy-két apróságot még, rágóka, ilyesmi, de nem sokat. Ezen kívül megbeszéltük, mik azok a túl pici dolgok, amiket veszélyes a kicsinek odaadni, ezek az "asztalnál játszós" játékok, és külön szekrénykét kaptak. Most kezdem már odaadni a kicsinek is, mert már ő is 2 múlt, és nem szokta bekapni a dolgokat. De még mindig van, amit nem engedünk neki. Ettől egyébként a nagytesó nagyfiúnak érzi magát, és büszke is, hogy azzal még csak neki szabad játszani. Amikor nagyobbacska lett a kistesó, és rástartolt a szabadon lévő játékokra, akkor megbeszéltük, hogy ugyan nem közösen kapták, de attól még közösen játszhatnak vele, és egy fő szabály van, bárkié is "hivatalosan" a játék: nem vesszük ki egymás kezéből. Csak akkor játszhatunk vele, ha a másik már letette. Ezt a kicsire nézve ugyanúgy betartottam. Meg is tanulta. Jött a karácsony, 9 hónapos volt akkor, és direkt mindketten kevés számú, kicsit nagyobb értékű ajándékot kaptak, tehát nem 100 kis vacakot, csak 3 komolyabb dolgot. Pl fújós golyópályát, stb. Mindegyik olyan volt, amivel a másik is tud játszani, a kicsi kapott egy konkrétan babáknak való dolgot, a nagy egy csak nagyoknak valót, a másik kettő "közös" volt. Tehát kiküszöböltük a sok játék dolgot, meg ez pénztárcakímélő is. Most szülinapokra is inkább élményt ajándékoztunk, játszóházba és fürdőbe menést. Szerencsére nálunk 3 hét van csak a szülinapok között, így jövőre már egybe tartjuk, közösen kapják meg az ajándékokat, így biztos nem lesz huzavona, hogy bezzeg ő, bezzeg én.
2013. ápr. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy folyamatosan szelektáltuk a játékokat, hogy mi az, amivel már a kicsi is játszhat és közösen megbeszéltük, hogy akkor ezt betesszük a kicsi ládájába, a nagy pedig kap helyette valami "nagyfiúsat".

Persze, attól még játszhatott vele máskor is, együtt is, nem szóltam rá miatta, de nem is nagyon hiányoztak neki azk a dolgok.

2013. ápr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi az ötleteket, nagyon hasznosak!

Tegnap felhoztam neki ezt, hogy mit szólna, ha kiválogatnánk, amivel már együtt is tudnak játszani, de nagyon elzárkózott tőle.

Erre ma reggel elkezdett az ilyen játékaival játszani a nagyszobában (!) a tesóval, és neki is adott játékokat belőle. Elképesztő.

A kevés nagy ajándék is jó ötlet, már húsvétkor így csináltam, hogy én vettem meg az ajcsikat, és nagyszülőktől bekértem a pénzt, és közös ajándékok voltak. Nálunk is eléggé egy halomban vannak az ünnepek, majd megpróbálom összevonni ésszerűen.

2013. ápr. 21. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!