Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy adjam be 1.5 éves kisfiam...

Hogy adjam be 1.5 éves kisfiamnak a Zyrtec cseppeket?

Figyelt kérdés

Zolika Zyrtec cseppet kap az allergiájára. Mostanában nem tudom neki beadni sehogy se. Eddig kapott vasat, (Maltofer csepp) azzal minden gond nélkül lement, sőt, imádta. Azonban a vas elfogyott. Magában a zyrtec nagyon keserű, annyira, hogy én ahhoz foghatót nem ízleltem. Próbáltam cukorral mézzel, kiköpte. (Csak remélni merem, legalább pár cseppet a 10-ből, ez az adagja, sikerült benttartani.) 2X5-ös adagban is próbálkoztam, az sem ment. Lekvárral még nem adtam be neki, ez lenne a holnapi terv de több ötletem már nincsen. Adott valaki a gyermekének zyrtecet? Esetleg olyan gyógyszert, amit nagyon rossz ízű?? Van valami tippetek? Ha a hétvégén sem sikerül valamit kieszelnem, akkor a tüdőgyógyász dokinénihez fordulok segítségért, háha van ötlete, ha már egyszer felírta.



2008. jún. 14. 02:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérj tanácsot a dokinénitől , ha ilyen pici gyereknek is adnak ilyen gyógyszert csak gyártanak jobb ízben is hasonló hatóanyaggal készült szert . Esetleg ha továbbra is kapna vasat is ? A maltofer olyan jóízű , hogy semlegesítette a másik keserűségét ? Keress hasonló ízvilágu ízesítőt ! Most azon töprengtem , hogy ha az édes íz nem nyomja el a keserűt akkor én a savanyúval próbálkoznék !
2008. jún. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ilyen pici a babád és már ilyen gyógyszereket kell adni neki?? Nem semmi. Én 15 éves koromtól vagyok allergiás és asztmás, kb 10 évig szedtem a Zyrtec-et! De ha rám hallgatsz, nem adsz be neki ilyet. Nekem például roncsolta az izületeimet a hosszú évek alatt! Kb 3 éve teljesen elhagytam a szedését emiatt! Próbáld meg a babáddal a homeopátiát! Vidd el homeopátiás orvoshoz, hogy adjon neki valami természetes "gyógyszert". Én is homeopátiás szert használok most, hogy babát várok és kb ugyanúgy érzem magam mint amikor erős gyógyszereket szedtem az allergiára! Gondolj bele, ha már most ilyen pici korában ilyen erős gyógyszerekkel tömik, mi lesz vele később! Szerintem mindenképpen keress fel egy homeopatát!!!

31 hetes kismami

2008. jún. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helló! Én nővérként dolgoztam és mi sajnos néha ahhoz folyamodtunk, hogy lefogtuk a kisgyerek kezét, hogy ne verje ki a mi kezünkből a szert és úgy adtuk be, majd ráfújtunk az arcára egyet, kettőt és abban a pillanatban a levegő hatására, ami az arcát érte, hirtelen lenyelte a gyógyszert. Vagy a cumisüvegébe szoktuk belecsepegtetni kevés folyadékba (ízesítettbe) és megitattuk vele. Egyébként a lekvár is jó ötlet, kívánom, hogy sikerüljön, ne kelljen erőszakoskodni vele.
2008. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát a zyrtekröl nem sok jót mesélnek. jó az alergiára de az egész testre kártékony. anyukám is már vagy 10 éve fulladásosan alergiás nyáron és a zyrtektöl most már minden baja van.

szerintem vidd el egy normális alergolgushoz mert zyrtek egy babának nem tudom it csinál a fejlödésben.

2008. jún. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen most éppen úgy néz ki, hogy sikerül neki beadnom a vacsorájával együtt. Egy kanál kefírbe keverve. Rögtön jön a másik kanál,észre sem veszi.


A Zyrtecet viszont folytatom, mert van rá remény, hogy kinövi az allergiát és csak fél-egy évig kell szednie. Majd ha az allergiaszezon véget ér, meglátom mit mond a doktornő, aki szerintem a legjobb allergológus a városban, és nagyon normális. A homeos tanácsot köszi, de inkább nem. A környezetemben szerintem senkinek sem hat, és a doktornő, akihez járok, nem hisz benne.

2008. jún. 17. 13:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!