Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves gyermekem mindent...

1,5 éves gyermekem mindent lehúzkod magáról, tanácstalan vagyok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nincs olyan sapka, amit le ne tépne a fejéről. Mivel nincs még olyan jó idő, ezért félek, hogy megfázik. Hiába rakom vissza, már szedi is le. Próbáltam mindent, kötőst, tépőzárast, rugalmast, nem rugalmas. Tök mindegy, le tudja venni. Eddig nem volt ilyen jellegű problémám, elég új keletű a dolog. És a ruháit is lehúzza, letépi, pedig nem öltöztetem túl. Itthon is és az utcán is. Nem nevetek rajta, de ő igen. Próbálom elmagyarázni, hogy ez így nem jó, de hiába. Csak nevet, rám néz sandán, és folytatja. Ha mérgesen szólok rá, akkor pedig sír. Nem váltottam mosószert, se öblítőt. Nem vakarózik, csak egyszerűen leveszi a ruháit.

#levétel #ruháit
2013. ápr. 13. 18:31
 1/5 Jégtánc ***** válasza:
100%
Gyermekkori sajátosság.14 hónapos lányom sem tűri meg a sapkát.Csak kötős van,mindet leszedi.2 sapkával járunk mindig.Ez játék nekik.Vicces.Majd elmúlik,addig türelem.
2013. ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdi leszedni a fejéről próbáld elterelni valamivel a figyelmét, valamint magyarázz neki sokat közben.
2013. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekem csinálta ezt ennyi idősen, figyelemelterelés sokszor segített, egyébként pedig magától elmúlt ez a probléme (is)! :)
2013. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Próbálkozom, de elég nehéz elterelni úgy a figyelmét, hogy közben tolom a babakocsit. Ja, és azt nem írtam, hogy felvenni sem akar semmit. Tiltakozik hevesen. A sapkánál felteszi mindkét kezét a fejéhez és hadonászik és közben fennhangon mondja, hogy: "NEM!" De a ruháknál sincs másképp. Ellöki a kezem, ahogy öltöztetni akarom. A zokni szóba se jöhet, mert azonnal lehúzza. Már a cipőjét próbálgatja levenni. Gondoltam, hogy csak idő kell. De ez valami borzasztó! Nem hangzik nagy problémának, de megélni eléggé az! :(
2013. ápr. 13. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:

15 hónapos iker lányaimmal úgy szerettetem meg az öltözköést,hogy Húúú macis harisnya!!!!! vagy virágos!!!!! Madárka van a blúzon, virág a cipőn, stb. És már várják, hogy aznap épp melyik állatka van soron?! A sapka őket is zavarjak, de hát apának is van, mamának is, békának is,stb.

Szóval,nyomom a sódert nekik rendesen, de máshogy nem működik. :))

2013. ápr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!