Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a kislányom baja?

Mi lehet a kislányom baja?

Figyelt kérdés
Van egy 4,5 éves szép fejlett kislányom(115 cm és 23 kg).Nagyon értelmes,okosnak tartom,de most nagyon megijedtem.Az óvodában azt a feladatot kapta hogy tanuljon meg otthon egy egyszerű,4 soros verset.El is kezdetem neki tanítani,úgy láttam figyel is de több óra elteltével sem tudta megtanulni...ha sikerült is elmondania,utána 1 óra múlva összekeverte,nem emlékezett.Nem értem,mi lehet a baj.Nincs elmaradva a többiektől,egészséges de ha verstanulásról van szó,leblokkol.Órákig sem sikerült megtanulnia!Van/volt valakinek hasonló tapasztalata?Ez lehet diszlexiára utaló jel?Nagyon aggódom.
2009. szept. 21. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodj meg az égvilágon semmi baja nincs. Pedagógus vagyok. 4 éves gyerekkel verset nem órák alatt kell megtanítani hanem napok alatt. Hagyni kell elmélyülni majd feleleveníteni. Azt mondta az óvónő hogy holnapra kell tudnia?
2009. szept. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ,nagyon megnyugodtam!Azért kellene holnapra megtanulnia,mert múlt héten beteg volt,hiányzott az óvodából és ma tudtuk meg hogy hamarosan előadás lesz az oviban.Ezért sürgetnek minket.Holnap elmondom az óvónőnek hogy miként állunk a verssel.Mégegyszer köszönöm a választ!
2009. szept. 21. 20:19
 3/5 anonim ***** válasza:

nem baj, ha frissen összekavarja, erre mondják, hogy alszik rá egyet és menni fog.


az agy akkor is tanulja, ha éppen nem ezzel foglalkozik, vedd elő többször, de ne erőltesd, pláne ne lássa rajtad, hogy szerinted gond, hogy nem tudja.


nyugi nincs semmi baj, és az is lehet, hogy csak ez a vers nem mászik a fülébe, de ha aggódsz, érdemes gyakorolni később is, csak, hogy megnyugtasd magad, és fejleszd a kicsi memóriáját.


a diszlexia meg nem ez, hajlamosak sok mindre ráhúzni manapság, de a rendellenesség csak iskolás gyerekeknél szűrhető, viszont, ha akkor is így foglalkozol vele, nem hagyod csak képolvasni tanulni, hanem szótagolsz is, akkor nem lesz semmi baj!

2009. szept. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,megnyugtattatok!Ma reggel nagyon ügyes volt,mert az apjának és nekem is ügyesen felmondta a verset,szépen.Szóval sajnálom hogy így túlreagáltam:(

A tanácsokat is megfogadom!Köszönöm:)

2009. szept. 22. 08:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök hogy minden rendben :) Látod csak pihentetni kellett:) 1.voltam :)
2009. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!