Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért viszik sokan betegen a...

Miért viszik sokan betegen a gyereket óvodába? Nem lehet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés
Megint elkezdődött az óvoda és vele együtt az idegeskedés. Ma megint volt egy kisfiú aki tiszta takony volt. Tudom milyen gyerek mellett dolgozni de én akkor sem vittem sosem betegen a gyerekeimet óvodába. Mások miért nem így tesznek? Ráadásul pont olyan nem hagyja otthon a gyerekét aki otthon is van a kis tesóval. Nem értem hogy miért nem szólnak az óvónők a szülőnek hogy nem hozza így el. Az egész óvodát megfertőzik. Máshol is hasonló a helyzet?
2009. szept. 16. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk is hasonlo a szitu. Anyuka otthon, a beteg gyereket mégis viszi oviba. Egyszer pont hallottam, mikor az egyik anyuka mondta a kisfiának még az ovi elött, hogy még átöltöznek ne köhögjön, tartsa vissza. Én ugy vagyok vele, hogy ha elkezd köhögni, rögtön doki. Én se értem öket, miért jó ez nekik. Egyszer én is betegen vittem. Himlöjárvány volt az oviba. Itthon még semmi nem látszott rajta egy ura mulva telefonáltak, hogy pöttyösödik a hasa. Egyböl szaladtam érte. Söt ha beteg a kicsi, meggyogyulás után még 1 hétig itthon van nekem. Pont a sok beteg ovis miatt, mert akkor egyböl visszaesik.
2009. szept. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ovi?? Na nem csak ott van ez. Mi most kezdtük a bölcsibe a beszokatatást. Péntekre már beteg volt. A bölcsibe már volt egy kislány aki tetves is volt, szerencsére szóltak a nevelők hogy vigye el az anyuka. Biztonság kedvéért megvettem a megelőző folyadékot.

Amikor mi lettünk betegek, sajnos mi is csak későn tudtuk meg mert tünete még nem volt a náthának, de a viselkedése már megváltozott amit a leválasztásnak tudtam be. Egy hete vagyok vele itthon. Már vittem volna bölcsibe de folyik az orra. Máskülönben nem viselkedik úgy mint egy beteg gyerek, csak hát a bölcsibe csak megtörlik a gyerek orrát és nem fújják ki. nos ez meg baj mert így arszüreg gyúladást kaphat.


Első napon volt, hogy egy nagyobbacska fiú kint az udvaron a csoportal kismotoron, folyt az orra. Fogta magát odanyúlt megnézte a kezét majd mint aki jó dolgát végezte belekente a motorba. Nevelők sehol, hogy lássák az esetett. Na ekkor sikitóttam fel fejbe, hogy hisztéria ide vagy oda ez már durva. De a bölcsi nálunk muszáj. Majd megedződik a gyerek.

Szerintem akik hamar visszaviszik azok szabdulni akarnak a gondtól. Bevallom nekem is megfordult ez a fejembe, pláne, hogy én is elkaptam a lányomtól meg a férjem is és valahogy már nagyon idegesítő volt, hogy nem csak a saját orromat kell törölgetnem, hanem a gyerekét, aki oltári hisztit rendez az orrporszívózás közben mert le van szorítva. Na ilyenkor jön ki belőlem, hogy ennyi elég volt, gyerünk vissza az eredeti körforgásba.

2009. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem könnyű a helyzete,annak aki dolgozik. a mi szomszédunk is viszi betegen a gyereket pedig itthon van a másikkal.Engem is idegesít a dolog,de nyilván nincs mit tenni,vannak érdekes felfogású emberek.Mi még nem ovizunk,de már előre félek ezektől,jajj.
2009. szept. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Más a betegség, és más az orrfolyás.

Én állandóan táppénzem lehettem volna a fiammal télen, mert bár beteg nem volt, de folyt az orra. A köhögött, egyértelmű, hogy nem mehet oviba.

2009. szept. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos van, hogy a pedagógus hiába szól...

Én óvónő vagyok, van nálunk több szülő is, aki a leírtak szerint cselekszik.

Az egyik anyukának egy hétig minden áldott nap elmondtam, hogy a gyereknek ZÖLDEN folyik az orra, ez már fertőz, és inkább most fogja otthon pár napra, mint hogy arcüreg gyulladása legyen. Nem fogta. Pénteken aztán rettenetesen köhögve jött be a gyerkőc, karikás, beesett szemekkel. Megtagadtam az átvételt...na ne tudd meg, hogy kiabált velem!

2014. jún. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Úristen menniy picsogós van. Egy kis náthába nem fog belehalni. Tudjátok mibe fog? Abba hogy enniyre sterilizálni akarjátok! Kérdező te is.. :D Már rohansz érte ha folyik az orra, istenem.. :D
2015. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!