Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Babszemnyi nagyságú a kutacsa...

Babszemnyi nagyságú a kutacsa gyermekemnek, másfél éves lesz, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem nő be és nem tudom, milyen következményei lehetnek annak, vagy akár annak, hogy később nő be. Egészséges, szépen fejlődő gyermek egyébként.
2009. szept. 11. 14:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A babák kutacsa átlag 18-24 hónapos korukra záródik, de normálisnak tekinthető 4 hónapos és 4 éves kor között, egyéb fejlődési rendellenesség észlelése nélkül.
2009. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincsen semmi baja, be fog nőni szépen, csak kicsit később. Ez még teljesen természetes ebben a korban. Általában azt mondják az orvosok, hogy 1,5-2 éves korig kell benőnie, de nem gond az sem, ha ennél később nő be, akár 2,5 évesen.

Én is körüljártam a témát, mert nekem is 17 hónapos a kisfiam és még körülbelül van egy cseresznyényi is, de szép lassan azért csökken. Mindössze azt mondta a gyerekorvos, hogy minden nap adjuk neki a Vigantolt továbbra is (nyáron is).

2009. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bár az én fiamnak is ekkora volt csak pont 1 évesen, aztán 3 hónap alatt benőtt. Nincs vele semmi gond, már pici, innentől gyorsan benő:)
2009. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!