Ép gyerek speciális bölcsődei csoportban - van ilyen tapasztalatotok? Kissé aggódom.
Ma kiderült, hogy a lassan 2 éves kislányomat nem tudják év közben felvenni a közeli bölcsibe, csak szeptembertől, annak ellenére, hogy már születése után várólistára tetettem. Az igazgatónő megpróbált mégis helyet szerezni a kerületben neki, de csak egy olyan bölcsibe tudnák elhelyezni, ahol speciális csoport működik. Azt mondta az igazgatónő nekem, hogy sajátos nevelési igényű, sérült gyerekek vannak ott, és jó lesz, mert emiatt sokkal kisebb a csoportlétszám. Azt mesélte, hogy az ő gyerekei is oda jártak annak idején. Majd szeptembertől átvenné a saját bölcsijébe, csak 5 hónapot lenne itt.
Én hazajöttem, és utána olvastam, hogy mi is az a spciális csoport, és kiderült hogy nem integrált nevelésről van szó, hanem az ilyen csoportban olyan gyerekek vannak, akiket valamilyen oknál fogva nem lehet integrálni. 3 gyerekre van egy gondozónő, egy csoportban max. 6 gyerek.
Én támogatom az integrált nevelést, de itt csak sérült gyerekek lennének, és az én okos, értelmes 2 évesem, aki mindenben utánozza a 4 éves nővérét. Tartok attól, hogy ott nem fejlődne megfelelő ütemben, illetve lehet, hogy visszafejlődne.
Igazából csak egy kis megnyugtatásra lenne szükségem: aki látott már ilyen speciális csoportot, vagy van ezzel kapcsolatos tapasztalata, meséljen nekem egy kicsit erről. Előre is köszönöm.
Hát éppenséggel ez is integráció, csak fordított. Megértelek egyébként.
Jó lenne tudni, hogy a csoportban milyenek a gyerekek, milyen fogyatékosságokról van szó.
Ha pl. van mozgássérült, látássérült, de ép értelmű, akkor vinném. Ha csak ért. fogyatékosok vannak, akkor nem hiszem, bár a muszáj nagy úr.
Én úgy tudom, hogy ilyen nincs, minden sérült gyereket megpróbálnak integrálni. Szerintem ettől nem kell tartanod.
Az én gyerekeim is olyan csoportba jártak, a lányom még oda jár, ahol voltak, vannak sérült gyerekek is.
A napirend ugyanaz, de vannak speciális foglalkozások, amibe az egészséges gyerekeket is bevonják, ilyen a zene-terápia, napi gyógytorna, most épp kutyás terápia indult. ÉS persze vannak foglalkozás kezdeményezések, mint gyurmázás, festés, gyöngyfűzés, só-liszt gyurma amibe a sérült gyerekeket vonják be. Ilyenkor mindig énekelnek, mondókáznak.
Szerintem, sokkal többet foglalkoznak itt a gyerekekkel mint egy sima csoportban. A lányom egész nap csicsereg, énekel, mondókázik. Ügyesen rajzol, ollóval vág, ragaszt, gyurmázik. 3 éves lesz pár héten belül.
Voltam a bölcsiben ma, teljesen megnyugodtam.
Nem speciális csoportról van szó, hanem sima integrált nevelésről. Egy csoportban max. 10 gyerek, és ebből 2 sajátos nevelési igényű. Benéztünk a csoportszobákba, gondolom, voltak hiányzók, ezért átlagban 5-6 gyerek volt egy csoportban, és 3 felnőtt gondozónő.
Éppen ebédeltek a gyerekek, az egyik SNI-s gyerek az etetőszékben ült, a többiek kisszéken. Maximálisan törődtek velük, a csoportszoba akkora volt, mint a nagylányom ovijában, ahol 23-an vannak a csoportban.
Én teljesen megnyugodtam, tényleg jó helye lesz itt a lányomnak, legalább több figyelmet kap, és megtanul figyelni másokra. Ha pedig kergetőzni lenne kedve, ott lesznek az egészséges társai.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!