Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ajándékot vagy mennyi...

Milyen ajándékot vagy mennyi pénzt adjuk 8 éves kislány keresztelőjre úgy, hogy nem mi vagyunk a keresztszülők? Ajándék vagy pénz?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy legalább annyit illik adni, mint amennyibe a vendéglátás kerül, de itt nem lesz éttermi ebéd vagy hasonló.
2013. febr. 8. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

10.000 Ft a legkevesebb, amit adnék és egy szép torta.


Ha tortát nem viszel, akkor 15.000 Ft körül.


Ha nem szeretnél pénzt, akkor lehet névvel hímzett nagy pléd, biblia. (gyermekbibliára gondolok)

2013. febr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi 11 éves lány keresztelöjén voltunk, férjem unokatesójánál. Mi egy ezüst karkötöt vettünk neki, olyat amit a tinik szeretnek. ezt mindenki saját pénztárcájának megfelelöen dönti el.

2 évvel késöbb pedig ennek a kislánynak a konfirmációjája lettünk meghívva, ide már sógorommal együtt vettünk a ma divatos Pandora függökböl egy kisebb szettet.

2013. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Mi keresztelőre nem szoktunk semmit venni, a keresztszülő sem. Ekkora kislánynak vinnék egy bonbont. Mi lesz, ha férjhez megy?
2013. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Golan Trevize ***** válasza:
53%
Semmit, maximum egy doboz csokit.
2013. febr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy gyerek biblia vagy valami olyasmi aminez köze van a kereszténységhez, hisz azt ünneplitek.

Semmi nagy dolog nem kell ez nem arról szól. Valaki írta a 15000Ft-ot hát én annyit biztos nem adnék ha nem én vagyok a kereszt szülő, annyiból az egész keresztelő bőven megvan.

2013. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, kinek van meg 15.000 Ft-ból, hogy mennyit szán a vendégeire!


Én főztem, sütöttem. Tortát is rendeltünk. Volt ital, gyümölcs.


Jópár keresztgyermekem van, senkinek nem mentem egy doboz csokival.

2013. febr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
nem senkinek, senkihez, bocsánat.
2013. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk étel, üdítő, gyümölcs mindig van ahhoz nem kell keresztelő.

Nem azért kell tartani keresztelőt, hogy a vendéget ezt vissza fizetség. Konkrétan te azért hívtad meg a rokonokat, hogy ne kerüljön semmibe a keresztelő.

2013. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem azért hívtam meg, rosszul gondolod:)


Csak nálunk, felénk ez illik, hogy bőséges vendéglátással köszönjük meg az ajándékokat, pénzt. Soha senkitől nem hallottam, hogy egy doboz csokit vitt volna keresztelőre.

2013. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!