Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tudnám lerövidíteni ezt...

Hogy tudnám lerövidíteni ezt az idôt?

Figyelt kérdés

3 éves a lányom és esténként egy kész tortúra az elalvás. Akárhány órakor rakom le, minimum 40 perc, de inkább 1 óra mire elalszik. Elôször mesél, aztán már csak dumálgat, közben milliószor ficánkol. Hol a lábát dobálja, hol a másik oldalára fordul, hol a párnát igazítja meg, egyszóval folyamatos mozgásban van. Egyszer próbáltam megszámolni és kb fél perc alatt 60 akárhány mozdulatot végzett:-)) Amikor a szája megáll és már nem dumál többet, utána még vagy negyed órát ficánkol, mire bekómál annyira, hogy el is alszik.

Esti rutinunk mindig ugyanaz. 7-kor vacsora, 8-kor fürdés, utána vagy negyed óra - 20 perc Eperke a TV-ben, vagy már az ágyban mese. Legkésôbb fél 9 - 9-re mindig ágyban van, de 3/4 10 - 10-nél elôbb nem alszik. Amúgy óvodás és hétköznap fél 7-kor keltem.

Másnál is volt/van ilyen? Hogy tudnám hamarabb lehiggasztani? Valakinek van bevált ötlete, hogy hogyan aludjon el hamarabb?

Köszi



2013. febr. 8. 05:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn eperkét a vacsi elé tenném, vagy mindenképpen a fürdés elé.


A tv , az ugráló képek nagyon stimulálják az agyat, így a nyugtalan alvás is lehet töle.


Alszik délután? Nekem amit leírsz úgy tünik, hogy nem álmos és nem fáradt.

2013. febr. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Oviban alszik délután átlag másfél órát. Lehet, hogy nem álmos, de reggel meg alig bírom kiverni az ágyból fél 7-kor, mert oviba kell menni.
2013. febr. 8. 05:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam, hogy az enyém a fürdéstől mindig felpörög. Utána csupaszon szaladgál, táncol, alig lehet elkapni, hogy felöltözzünk, mintha a fürdés kiverné az álmot a szeméből. Ezért én fordítottam a sorrenden, 7 körül fürdünk, utána egy kis bohóckodás után jön a vacsi, tele hassal jobban elálmosodik. Én este már nem hagyom, hogy tévézzen, de az ágyban mondom neki a mesét, altatódalt, stb. Az enyém is olyan mint a tiéd, mese után be nem áll a szája, szövegel, mondókázik, alkudoozik, hogy még egy mesét, ezért van egy dalocskánk, amit mindig a végén éneklek el neki, ezzel jelezve, hogy vége van a napnak, és ezután el is búcsúzom tőle. Így ez kb. fél 9-re, legkésőbb 9-re lezajlik. Reggel, mi is fél 7-kor kelünk.

Szóval nálunk így alakul. Neked is azt javaslom, próbáld meg előre tenni a fürdést, utána vacsi, a tévézést hagyjátok ki, inkább ágyban mese, az legyen a nap lezárása, és a meghitt esti hangulatban elbúcsúzni tőle, hogy egyedül tudjon magától elaludni.

Sok sikert!

2013. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ugyanez teljesen. Én már mindent kipróbáltam, előbb fürdés, aztán vacsi után be az ágyba, ott csak mese mondás. Nálam semmi nem vált be. A fiamnak közel egy órába telik, mire elalszik. Sutyorog, forog, izeg-mozog. Annyi a különbség, hogy ő fél 11-kor alszik el. Hogy mit tegyél, azt nem tudom, csak azért írtam, hogy másnál is van ilyen. Iszonyat sok a mozgás igénye. Nyáron jobb volt a helyzet, mert sokszor kint voltunk szinte egésznap. Most is ki megyünk, de nem ilyen hosszú időre.
2013. febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megpróbálom elôször az esti TV nézéses mesét átváltani ágyban mesekönyves mesélésre. Aztán máj a vacsit cseréljük fel a fürdéssel. Hétvégén, amikor nincs ovi, délután nem alszik, így este nagyon könnyû lerakni. Vacsora, fürdés, pizsama, mese és max fél óra és már alszik. Ráadásul mindezt este 8 és 9 között, azaz 9-re legkésôbb alszik. Hétköznap van a gond, mert akkor alszik délután az oviban, de szerintem csak a "csordaszellem" miatt, mivel látja, hogy mások alszanak, így ô is, aztán estére nem fárad el rendesen:-((

Köszönöm a további ötleteket.

2013. febr. 9. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!