Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányom megfázott....

3 éves kislányom megfázott. Hány mg c vitamint kell/lehet szednie egy nap?

Figyelt kérdés

Cebion elfogyott csak holnap tudok venni 500 mg os van itthon rágótabletta.Hány mg ot adjak belőle és hányszor?

Nem szeretném ha jobban beteg lenne holnapra.

Köszi a válaszokat előre is.



2013. febr. 3. 09:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvos, hogy vágjam 4 felé, és napi 1 darabkát adhatok neki ilyenkor.

El kell dugnom, mert mindet megeszi a kislányom (ő is 3 éves), annyira szereti. Volt, hogy 2-őt, volt hogy 4-et eszik, de ez már sok, bár szerintem ennyitől nem lesz semmi baja.

2013. febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor az 500 mg osbol egy negyedet egy nap??

De mikor én beteg vagyok akkor kb 2000 mg ot szedek annyit mondott a doki...

vagy rosszul értelmeztem a válaszod?

2013. febr. 3. 10:06
 3/11 anonim ***** válasza:

De, jól értetted.

Az 500 mg-osat 4 felé vágod, és naponta 1/4 darabot kaphat. Ez a maximális mennyiség egy ekkora gyereknek,nekem legalább is ezt mondta az orvos.

Amúgy ha jól emlékszem egy táblázat szerint napi 50 mg egy 3 évesnek a napi adag, tehát már így is fölötte lesz jócskán.

2013. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 orbit-titkosnév válasza:
12%
Én nem szoktam soha sem vitamint szedni, ott a zöldség, gyümölcs, én azokat szoktam enni :)
2013. febr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez a C-vitamin kérdés változó. Ha pl. megnézzük mit ír Lenkei doktor, sokan elájulnának...:) Én a kisfiamnak min. 300mg-ot szoktam adni.
2013. febr. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolso.

Köszönöm igen én is erre gondoltam hogy a c vitamint nem lehet tuladagolni....kaptam egy tanácsot ha náthás akkor 500 mg mehet nyugodtan csak este ne adjak mert felpörög tőle.

Nos mit szolsz hozzá 500 mg mehet?250 mg ot adok most...

2013. febr. 5. 13:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem azt mondta az orvos, hogy nem a C vitamin túladagolástól kell félni, hanem az egyéb hordozóanyagok nem tesznek jók, amik a tablettában vannak.

Azt is említette, hogy a vitamin eloszlás nem biztos, hogy pontosan egyenletes, tehát ha darabolom, akkor egyikben több, másikban kevesebb lesz a vitamin.

2013. febr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7/5-ös vagyok. Szerintem, addig, amíg náthás, nyugodtan adhatsz neki annyit! Mire meggyógyul, arra meg veszel újra cebiont, vagy kevesebb mg-os rágótablettát. Amúgy is, akkor miért készítenek 200mg-osat gyerekeknek, ha csak 50mg-ot szedhetnek???
2013. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
még mindig én vagyok... :) Elfelejtettem írni, hogy így is felezd el szerintem és egyik felét reggel, másikat este add! :)
2013. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi ugy csinálom...csorikám már köhög is este délutánn megyünk dokihoz..
2013. febr. 7. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!