Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról, hogy...

Anyyí7 kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy a gyerekek meddig cumizzanak?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2.5 éves és reggel és este(beleértve az éjszakai felébredéseket)cumizzik vagyis CUMISÜVEGEZIK.Teát vagy kakaót iszik.Kb.egy hete még napközben is kéri de én már nem szeretném ,hogy cumizzon szerintem már elég nagy ,hogy letegye de ő nem akarja.Ha csak vizet kap sír és éjjszaka is nagyon rosszúl alszik ,többször felkél és sír is.
2013. jan. 14. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
szia mi is ebben a helyzetben vagyunk nekem nincs szivem ..olyanokat mond mikor próbálom elvenni tőle hogy nem birom ki és oda adom neki.. még várok egy kicsit hátha de ha nem alakul muszáj lesz drasztikusabb megoldást találni
2013. jan. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor most konkrétan a cumisüvegre gondolsz, nem a cumira.


Amikor kisebb volt a gyerekem még volt véleményem. :-) Speciel hogy egy ekkora gyereknek már nem való a cumisüveg, ehhez képest a 3 és fél éves lányom még mindig cumisüvegből issza a reggeli és az esti tejét. Ez van. Mostmár nem is érdekel, majd elhagyja egyszer, gondolom 18 évesen már nem ezzel fogja koccintani a pezsgőt szilveszterkor. Időnként megkérdezem tőle, hogy nem akarja-e pohárból inni, de a válasz nem. Így legalább mind megissza a tejet. Különben minden mást pohárból iszik, és éjszaka nem kel fel semmiért.

A Te esetedben viszont jobban beszélhetünk valamiféle függőségről, ha éjszaka, napközben is kéri, ez olyan lehet mint másnak a sima cumi.

2013. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sztem nem gáz, illetve ezt csak mi anyukák szeretnénk, hogy elhagyják...:)

ha majd oviba jár ott leszokik róla, mert ott nem engedik, de otthon majd továbbra is ezt csinálja...ha nem csinálsz sztem belőle nagy ügyet, akkor 1x csak elhagyja...sztem. De aztán ez lehet, hogy nem így van, majd meglátjuk...

Lányom 2,5 éves, és cumifüggő...de engem nem zavar..még. :-D

2013. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Igen a cumisüvegre gondolok.Az egyik válaszolónak,hogy napközben is csak néha kéri a déli elalváshoz de nem szoktam oda adni és elalszik úgy is csa nehezebben.Este az amikor akaratosabb.Szerintem nem azért kél fel mert nincs a szályában a cumisüveg,eleve mindig is rossz alvó volt,most mondjam ,hogy még mióta megszületett egy éjjszakát nem aludt végig.Legkésődd hajnal 3-kor felébred és csak a cumis üveggel alszik vissza.Én sem akarom erőszakkal elvenni tőle de aggaszt a dolog.
2013. jan. 14. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Kislányom 3 éves lesz. Reggel és este a kakaót cumisövegből issza. Mi még nem próbáltuk elvenni tőle, habár én is úgy gondolom,hogy ideje volna már. Napközben nem kapja meg, már nem is kéri, illetve ihat kakaót, pohárból. A teáját is cumiból issza otthon, a bölcsiben nem, és ott az alváshoz sem kell neki. Mostanában már otthon is el tud aludni nélküle, szerintme el fogja hagyni magától, egyre kevesebbet igényli. Nem erőszakoskodunk vele emiatt. Szerintem ne kínozd azzal éjszaka, hogy nem adod neki oda, nem is biztos, hogy szomjas, csak nyugtatni akarja magát vele, meg hát ugye megszokta.
2013. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!