Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne megoldani, hogy...

Hogy lehetne megoldani, hogy ne mindig akkor menjünk mikor ő szeretne?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos és mikor felkel, rögtön hozza a cipőjét hogy menjünk tátá. Nem baj az, hogy menni akar, mert kell a levegő. De én akkor még össze sem szedtem magam, nem csináltam semmit. Ez egy nap 5x előfordul. Szerintem elég lenne egy nap 2x is menni, de ha neki eszébe jut nem tudom kiverni a fejéből sehogy. Mit tegyek, hogyha menni akar, de én már nem? Ti hányszor viszitek egy nap manótokat?
2009. aug. 28. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehetne napirend, hogy egyszer megyünk reggeli után, egyszer meg a délutáni alvás után. Biztos hisztizni fog, amíg megszokja. Csak ötletelek, az enyém még pici.
2009. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a babának kellene irányítania téged.Nálunk is van,hogy odaáll az ajtóba és mutogat, esetleg hisztizik, mi ráhagyjuk(próbálj meg feladatokat adni neki,azt általában szeretik hozd ide ezt,vidd oda azt...)
2009. aug. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a napirend a megoldás. A hisztit nem tudod elkerülni ha ilyen sétálós, de próbáld bevonni a te dolgaidba, hátha az leköti amig nem végzel és mehettek.
2009. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. aug. 28. 13:55
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk is van napirend, általában tartjuk, reggeli után sétálunk uzletbe, uzsi után égész vacsoráig kint vagyunk. amikor eljon az az ido, kb. fél 5, már kaparja az ajtot. ha nem érunk haza valahonnét 7-re (olyankor a szomszéd kiscsajjal szokott játszani a fiam), már toporzékol és nagyon nyugi, és amint meglátja elhallgat. szoval mi megszoktuk ezeket az idopontokat. a multkor nem volt itthon a kiscsaj, a fiam meg még vacsizni sem akart, csak mutogatott az ajtora, kivittem megmutatni, hogy Zsofi nincs, és szo nélkul ette a vacsoráját...

ha nagyon menni akar kozben (itt-ott ráérkezik), akkor elmagyarázom neki, hogy késobb, ha nem érti meg, valahogy elterelem a figyelmét (játék, konyv...), nálunk mukdik.

2009. aug. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!