Miért jobb egy magánbölcsőde, mint egy "normál" bölcsőde?
Szerintem csakis kizárólag a szülő lelkivilágának lehet jó a magánbölcsi (hogy na, ezt is megengedhetjük magunknak) :)
Az enyém két hónapig járt magánbölcsibe, 8-an voltak a csoportban (muszáj volt mert vissza kellett menjek dolgozni). Aztán hálistennek felvette a helyi önkormányzati bölcsi, rögtön átvittük, itt 11-en voltak a csoportban. Ő ugyanolyan jól érezte magát mind a kettőben.
Az én lányom apukája/elváltunk/ német,és nagyon szerette volna,ha a kislányom német oviba jár,ezzel térítve a költésegeit is.A lányzó mindig nagyon anyás volt,ezért előre féltem az ovitól,de minden oké,3 és fél éves,szeptemberben kezdte.
Ami jó benne:nagyon jó környék,jó levegőn,nem "központi" helyen.Kevés létszám,9 fő.2 dadus jut CSAK az ő csoportjukra.A nevelők abszoltút korrektül foglalkoznak velük.Az ebéd nagyon jó,bőséges,és vitamindús,a reggeli,uzsonna,és tízórai szintén.Sok az ovis kirándulás,kéthetente biztos van egy.Volt már almaszedés,és novemberben újszülött csikók látogatási is.Az óvónők sose toporognak fél 5-kor az ajtóban,hogy hol van már az anya,fél 7-ig bármikor odamehetek érte,és ők még akkor is mindent megtesznek azért,hogy a gyerek jól érezze magát.Nem mintha jellemző lenne,hogy ilyen későn mennék érte,de azért nem árt tudni,hogy létezik ilyen.
Ez a magánoviról a tapasztalatom,államit azt nem tudom milyen.
A gyerekeim önkormányzati bölcsibe járnak.
Simán hozza felszereltségben és a gondozónők hozzáállásában is azt a szintet, amiért sokan a magánbölcsit választják.
Az étel is változatos és jó minőségű.
Csak pelenkát és popsitörlőt kell vinni, minden más (zsebkendő, szalvéta, stb.) van.
Ja, és még fizetni sem kell érte.
Gondozónői szempontból valószínűleg egy magánbölcsőde anyagilag jobb választás.
Magánbölcsibe gondolom felveszik azt is, akinek nem dolgozik mindkét szülője, van idegen nyelvű is, és sok helyen tényleg elég gázosak az önkormányzati bölcsik. Valamint az önkormányzatoknak van lehetőségük térítési díjat is kérni, így már lehet, hogy a magánbölcsi nem is lesz sokkal drágább.
Az én gyerekeim is önkormányzati bölcsibe járnak. A csoportlétszám max. 14 fő lehet, 2 gondozónő + 1 dadusra. De olyan nem igazán fordult még elő, hogy a csoportban minden gyerek benn lett volna. Az étkezés nagyon jó, változatos, finom, mennyiségi és minőégi szempontból is teljesen jó. Jól felszerelt, sok a játék, normális méretű a szoba és saját nagy udvar van. Van egy tornatermük is. Nálunk is csak pelenkát és popsitörlőt kell vinni (meg persze a ruhát, szandit, ami rajtuk van benn), még az udvari játszóruhákat, overállokat is a bölcsi adja. A kerületi lakosoknak ingyenes.
Itt olyan magánbölcsik vannak, amik szerintem nem érik el az állami színvonalát (lakás/családi ház van átalakítva, a lakásnak nincs saját udvara stb.), olyan gyerekek járnak oda, ahol a szülők nem dolgoznak, vagy akik csak heti 1-2 napra akarják a gyereküket baba-társaságba vinni.
Csupán pontosítanám mások válaszát. Jókat írtok egyébként.
Ne értsetek félre, nem okoskodni, nem kötözködni akarok, csak szakmai szemmel picit korrigálni, ami nincs egészen helyén a beírások közül. ;)
Bölcsiben az ideális a max. 4 gyermek, egy felnőttre.
Kedves 4-es: nemhogy normális, de egyenesen hasznos az integrált nevelés, főleg a szocializáció miatt! :) Empatikusabbak lesznek a gyermekek, és megértőbbek, toleránsabbak egymás iránt. Nagyon tetszik, hogy megemlítetted. :)
Kedves 5-ös: félreértetted. BÖCSIRŐL szól a kérdés, nem oviról.
Kedves 1-es: rendben, hogy korrigáltad az 5-öst, de engedd meg, h most én a te szavaidat.
;)
Nem okoskodni akarok, de szakmai hibának számít oviban a konkrét foglalkozás mint olyan, már nagyjából 25 éve (bár a magyar ovik kb 20-25%-ában még mindig tartanak foglalkozásokat, sajnos; Ny-Eu-ban meg nagyon bizniszközpontúak számos helyen, ezért torz ott az óvodai nevelés). Kivételt a nagy testnevelés képes, de az is csak a külön terem miatt különül el foglalkozásként. Amúgy értem, mire utaltál. ;) Valóban, óvodákban sokrétűbb, hatékonyabb, célzottabb módon folyik a nevelés, mint egy bölcsődében (bár egy bölcsiben is fontosak alkalmanként a minták a nevelőktől: utóbbi dalt mutat, játékötletet ad, stb).
Kedves 8-as: jókat írsz, valóban kevésbé jellemző állami- és magánbölcsik között a különbség (mikor a egyik, mikor a másik színvonalasabb), evvel szemben egy magánoviban A FELTÉTELEK, KÖRÜLMÉNYEK esetleg jobbak lehetnek, ha nem is feltétlenül a szakmai gárda, bár egy magánovi hátránya lehet a pénzközpontúságból eredő direkt fejlesztés, ami 7 éve kor alatt többet árt, mint használ. AZ INGEREKET, a körülményeket kell fejlesztővé tenni és a nevelői attitűdöt, míg a tanulós játék / játékos tanulás többet árt, mint használ 7 év alatt (az, a kisiskolás korban megfelelő) - nos ez megjelenhet sajnos egyes magánóvodákban, mert a szülők aggodalmára épít, holott a szülők többsége laikus, ezt használja ki sajnos számos fizetős nevelési intézmény, ártva a gyermekek több irányú fejlődésének.
Még valamit hozzáteszek:
mielőtt vki az ingerek szempontját félreértené:
7 éves kor alatt a túlságosan inger gazdag játékszer többet árt, mint használ, mert a belső képalkotást, a fantáziát passzívvá teszi. Evvel szemben az inger gazdag KÖRNYEZET viszont fontos és hasznos, minden életkorban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!