Milyen a jó óvoda? Milyen foglalkozások vannak? Milyen gyakorisággal?
Magán vagy állami oviban gondolkodtok?
Mi magánt választottunk, ha érdekel leírom itt, hogy vannak a foglalkozások.
Még nem ovodás a lányom, de szerintem ez pont olyan dolog mint az orvos.
A jó ovoda az amelyik elneyeri a szülö tetszését, ahova a szülö örömmel viszi még ordító gyerekét is.
ez leginkább az ovonökkel való megértésben rejlik.
Elsö körben mindenképpen az oktatókkal beszélnék ezekröl a problémákról.
Mi egy 5000 fős kisvárosban élünk, 2 óvoda van (igaz, ugyanazzal az óvodavezetővel), összesen 7 csoportba 176 gyerek jár (vegyes csoportok vannak).
Nálunk az ovi nagyon jól felszerelt, van sószobája, nagy különálló tornaterme. Minden héten van egy nagytorna minden csoportnak (a fiaméknak szerdán), és minden nap is van torna.
Minden nap van foglalkozás, ami a nagycsoportosoknak kötelező, a kicsiknek csak akkor kell, ha van kedvük. A fiam eddig szeptember óta 5 dolgot csinált, amit haza lehetett hozni. Értelem szerűen a színezésben, rajzolásban még nem tud úgy részt venni, mert még a pont-pont vesszőcskénél jár, nem tud formákat rajzolni (pl. Mikulásra a télapó zsákjába kellett rajzolni, hogy mit kérnek). Vagy matematikai feladatlapot töltenek ki, amit nyilván a kicsik nem tudnak (melyik a kisebb, melyik a párja, kösd össze...).
Minden nap van meseolvasás, rengeteg mondókát-éneket tanult már. Szeptemberben még alig beszélt, most le sem lehet lőni. Öltözésben sokat kellett neki segíteni, most már alig hagyja.
Figyi,már a bölcsiben is csinálnak a fiamék manuális foglalkozásokat.Pl most pl télapóra kis piros csizmát festettek,zsák alakot ragasztottak ki apróra tépett színes krepp papír darabokkal,ősszel különböző színű,alakú leveleket szedtek-válogattak a bölcsi udvarán majd odabent körbefestették,gesztenyét szedtek-válogattak(héjjas,nem héjjas) stb.
Én a soraidból azt veszem ki,hogy a te "anyai ösztönöd" azt diktálja,hogy nem jó az az ovi ahova a kislányotok most jár úgyhogy váltsatok ovit ha van rá lehetőségetek!
Az én tapasztalataim:
A kislányom szeptember óta kiscsoportos. Homogén csoportba jár, vegyesbe nem is szerettem volna járatni.
Minden nap vannak foglakozások. Vizuális nevelés, ének-zene, testnevelés, matematika, művészeti tevékenységek.
Kiegészítő, fakultatív foglalkozások (amik eszembe jutnak): gyógytorna, logopédia, néptánc, karate, hitoktatás, pszichoterápia, természetjárás, kézműves foglalkozás.
A gyerekek művei mindig kinn vannak a faliújságon vagy a csoportszobában. A honlapjukon képeket, videókat láthatunk a mindennapokról és az ünnepélyekről, egyéb eseményekről.
A szülők maximálisan be vannak vonva, külön szülő-gyermek programok is vannak. (Legutóbb adventi koszorúkészítés volt és múlt héten mézeskalácssütés.)
Ez nem városi óvoda, de körzeti intézmény. 65 gyermek jár ide. Teljesen felújított, korszerű, saját tornateremmel.
Én elégedett vagyok. Persze szerencsénk is van, mert épp az a két óvónő "jutott" nekünk, akiket a legjobb párosnak tartok a többi között.
Igen, érdemes körülnézni, ha tehetitek. A barátnőm nagyon elégedetlen, a gyereke sírdogálva, gyomorgörccsel jár oviba. Nem figyelnek rá a pedagógusok, nem szeret járni. Ők is a váltást tervezik és nagyon alaposan körül is néztek már.
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznosakat írtatok.
Mi ugyanis nagyon dilemmázunk, h mi lenne jó, váltani, v maradni. Nálunk az ovonénik fennhordják az orrukat, alig tudunk meg bármilyen információt.
Alig készitettek eddig valamit - 2 firkálmányt (pedig a gyerekünl nagyon szépen rajzol),és 1 gesztenyefigurát (pont ugyanolyat,mint korábban a bölcsiben. Se egy ének, se egy versike, vagy legaláb egy élménybeszámoló, v szerepjáték,v bármi, amkt ott tanult volna. Pedig ha pár napot nagymaminál tölt utána folynak belőle az élmények.
Viszont már megszokta az ovit, van barátja, biztos sokkolná egy váltás.
Ja, egyébként Budapest, Zugló, Cseperedő ovi. Sajnos kevert cyoport.
Mi az a manuális foglalkozàs? Óvónő vagyok, de se az egyetemi évek alatt, se a munkám során nem hallottam még ezt a kifejezést.
Az én csoportomban egyébként olyan a hetirend, hogy hetfőn van rajzolàs, festés, mintàzás, kézimunka,(ekkor készülnek a produktumok) kedden van ének-zene, énekes jàték, gyermektânc, szerdàn matematikai tapasztalatszerzés, csütörtökön mozgàs, pénteken külső vilàg tevékeny megismerése, ezen kívül minden nap van vers-mese foglalkozàs és mindennapos testnevelés.
Mi múlt héten kezdük az ovit.
De megmondom őszintén hogy amikor megláttam az ovonőt s dadát akik abban a csoportban vannak ahova kisfiam került...nem találtam szimpatikusnak őket. Valami megérzés vagy nem tudom de azt úgta nem lesz jó, be is jött.
Első nap után 4 óra hossz ottlét után úgy fogadtak hogy az én kosfiam nagyon nagyon lemaradt a többiekhez képest-de vegyes csoportban van-, aztán majdnem hogy lefogyatékosozták, majd a szemembe mondta az ovonő hogy a fiam az itolsó csepp a pohárban, stb...!
Erről értesítettem a vezető ovonőt aki nem győzött bocsánatot kérni,s kiakadt hogy a beszoktatós napokon ilyet nem vló illő mondani.
Én viszont nem szeretném ide járatni tovább a gyereket!!!
Nem szeretnék minden nap gyomorideggel menni hogy na megint milyen negatívummal fogadnak!
Tudom a gyerekem hiányosságait hogy mit tud s mit nem..
De egy 3 évestől aki épp hogy bekerült egy idegen közegbe .... hát nem tudom!
Mit tanácsoltok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!