Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól ment fel a gyerkőcöd...

Mikortól ment fel a gyerkőcöd a lépcsőn egyedül, vagy kis segítséggel?

Figyelt kérdés
Mondjuk az 1. vagy 2. emeletre? (Csak kíváncsi vagyok, meddig fogom még cipelni). Most 9 hónapos lesz, én meg kismama vagyok, egyelőre nem esik nehezemre, és tudom, hogy a szülés előtt is még bőven cipelni fogom, csak hát a kíváncsiság .. :) Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. nov. 19. 12:55
 1/9 anonim ***** válasza:
bár nekem még pocakban van a baba, de unokaöcsémmel sokat vagyok, és bizony lépcsőzünk is. fogom a kis kezét ő meg szépen lépked fölfelé, persze én tartom, nehogy elessen, de így jóval könnyebb, mintha fölvenném. na meg iszonyatosan élvezi a sikert, hogy bizony egyedül mászta meg azokat a fránya lépcsőket :) most 15 hónapos.
2012. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
olyan 2 éves kor körül már megy de akkor is úgy, hogy fogni kell a kezét, aztán majd 3 éves kortól fog tudni menni váltott lábbal is :)
2012. nov. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14 hónaposan kezdett el járni és magam sem gondoltam volna, de 15 hónaposan tök egyedül megy le az első emeletről! (Persze ott állok mellette, de sokszor azt sem engedi, hogy fogjam a kezét) És fel is ugyanígy.
2012. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az én fiam extra korán kezdett lépcsőzni. igaz mi kertesben lakunk így tiszta a lépcső, tehát csak mi használjuk ezért nem volt gond belőle. 7 hónaposan már felmászott, lefele akkor még cipelni kellett. 1 évesen már járt, akkor egy kezét fogtam és úgy mentünk fel-le. 1,5 évesen már váltott lábbal ment fel egyedül, lefele szintén de akkor még fogtam a kezét.

mivel a földszinten van a mosókonyha, meg ugye sokat mentünk le a kertbe így nagyon sokat gyakorolhatott, naponta 10x biztos megmásszuk a lépcsőt, így talán könnyebb volt.

most már 3 éves, teljesen egyedül lépcsőzik amikor kedve van, nincs már egy ideje rács meg semmi, nagyon biztonságosan közlekedik :)

2012. nov. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 17 hónapos, hamarabb mászott a lépcsőn (négykézláb) mint hogy menni tudott volna. Ma már nagy vagány és próbálgat lábbal felmenni, de nem merem még megengedni.

Mászik már a babád? Nem próbáltad még engedni, hogy felmásszon a lépcsőn egyedül?

2012. nov. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Társasház hideg lépcsőháza, egyszer kellett a földre letennem az ajtó előtt, attól is kivert a víz. ez más, mintha a sajátunk lenne a lépcső..

köszi a válaszokat!

2012. nov. 19. 14:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Másodikon lakunk,kicsim 15 hósan indult el -igazi lusta baba volt- de önállóan lépcsőzik olyan 2 éves kora körültől,meg 2ésféltől váltott lábbal jön fel,megy le.kezét se kell fogni,csak figyelni,mert képes elidétlenkedni.Bár van,h még most is vinni kell néha,lustizik a drága -mindjárt 3 lesz.
2012. nov. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, más a lépcsőházi lépcső, mint itthon...de ha nem teszed le akkor nem fog hamar megtanulni lépcsőzni.
2012. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21 hónapos a lányom és van h egyedül i fel tud menni, ha elakad nyújtja a kezét
2012. nov. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!