Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt gyermeketek,...

Mennyi idős volt gyermeketek, amikor leszoktattátok a cumiról? SÉ milyen módszerrel? Mire érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 13. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én az ovi kezdés előtt pár hónappal szoktattam le.

és a cumitündéres trükköt vetettem be.azt mondtam,hogy:holnap reggel eljön a cumitündér és elviszi a cumikat egy kisbabának,de helyette kap majd valami meglepit.

és több kis apró dolgot vettem,hogy amikor nyűgösködne előrukkolhassak vele. az első nap volt egy kicsit nehéz,de végülis sokkal gyorsabban és könnyebben leszokott mint gondoltam. ja,és mivel cumival szokott elaludni-kapott helyette új alvós dolgot amit ő választhatott ki magának!

2012. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 3 évesen jött a cumimanó, aki elvitte kisbabáknak a cumit, helyette játékot és nasit hozott. Egyszer nem kérte utána, nêha elmondtam hogy ujszülött habáknálbvan a cumija
2012. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

3 éves már jócskán elmúlt, mire leszokott róla. Én bevallom minden trükköt bevettetem addigra, de olyan napokig tartó hisztik és ordítások lettek belőle, hogy már az én idegeim nem bírták, borzasztó cumifüggő volt.

Végül egyszer annyira megelégeltem, hogy éjjel 3× felkelt cumit keresni, hogy reggel elvettem tőle, nem vitte el se cica, se télapó, csak egyszerűen eltettem mérgemben. Annyira meglepődött, hogy nem mert hisztizni sem utána. :)) Előbb kellett volna ezt, nem pedig cumitündérnek meg tudom is én kinek adni.


De ahány gyerek annyi féle, lehet a Tiednek bejön az elvitte az xy mese. Próbálkozni kell.

2012. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Magától tette le épp a napokban - 2 és fél évesen. Sosem erőltettük, hogy szokjon le. Azt hiszem, már kényelmetlen volt neki.
2012. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Denisa W. ***** válasza:
Két és fél éves koráig halasztottam, utólag azt mondom, kár volt. Én egyszerűen csak kivártam, hogy teljesen tönkremenjen a cumija (szétrágta), kicsit rá is segítettem ollóval, így aztán egyre kevesebbet vette a szájába, végül csak hurcolta magával a kezében mindenhova. Aztán ez is ritkult, így végül észrevétlenül kidobtam. Kb egy hét múlva jutott eszébe a cumi, akkor mondtam, hogy elvitte a kukásautó, mert tönkrement, és bele is nyugodott. Ennyi volt. Ha ezt tudom, hamarabb rászánom magam...
2012. nov. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém feb.lesz 4 éves.Csak alváshoz használja itthon,az oviban nem kell neki mert ciki.

Itthon már minden kipróbáltam de nem adja erőszakkal pedig nem szeretném elvenni. :( Várom mikor adja magától.Szerencsére a fogorvosunk nem lát fog kiállást igy annyira nem zavar.

Neked mennyi idős kérdező?

2012. nov. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3 éves múlott a fiam amikor leszokott. Előtte is próbálkoztunk már (pl. elviszi majd a télapó és hoz helyette mást), de annyira stresszelt már előre, hogy inkább nem erőltettük. Aztán egyszer mondtam neki, hogy az az utolsó cumi, ha elszakad nem veszünk többet, mert ilyen nagy fiúknak nem gyártanak már. Ezt elfogadta és amikor elrepedt, megbeszéltük, hogy így már nagyon veszélyes, mert megfulladhat tőle. Szépen eltette a fiókba és többet nem kérte. Az első pár napban elég nehezen aludt el, cuppogott, hiányzott neki, de elég hamar megszokta, hogy nincs.
2012. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!