Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónap körüli gyermeketek...

17 hónap körüli gyermeketek hányszor és milyen mennyiséget eszik? Hány cm és hány kg?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 13:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kisfiam pénteken volt 17 hónapos. 11 kiló, azt nem tudom, hogy hány cm, utoljára az egy éves státuszon mérte a védőnő, akkor 77 cm volt.


Reggel 6 körül megiszik 250ml. tejitalt, majd visszaalszik kb. 9 ig.

Leülünk reggelizni (olyan fél 10 körül), de csak pár falatot eszik az enyémből (melegszendvics, kenyér, kifli vajkrém, felvágott...)

Tízóraira megeszik egy banánt(sajnos más gyümölcsöt nem nagyon eszik, a barack kivételével, de annak most ugye nincs szezonja) -ez nincs időhöz kötve, általában a játszótérre menet a babakocsiban eszi meg.

12-fél 1 körül ebédel, amit mi is eszünk a férjemmel.

Ezt nem tudom, mekkora adag, nem szoktam mérni(kb.250gramm lehet, ha az üveges kajákból indulok ki). Annyit eszik belőle, amennyi jól esik. Kedvence a tészta és a krumpli mindenféle változata, zöldbab, zöldborsó, paprikás csirke:)

Utána alszik kb. 3 ig.

Uzsonna 4 körül, egy pohár gyümölcsjoghurt.

Vacsora háromnegyed 7 körül. Kedvence a virsli, abból korlátlan mennyiséget megeszik. Itt is azokat eszi, amit reggelire, de többet(pontos mennyiséget nem tudok, változó, van hogy egy egész kiflit, van, hogy csak egy felet).Szokott kapni rántottát is.

Lefekvés előtt(fél 9 körül) megint 250 ml tejital.

Röviden ennyi :)

Ha jön a foga, általában étvágytalanabb, akkor átkapcsol fényevő üzemmódba :)

2012. okt. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!