Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valamit rosszul csinálok,...

Valamit rosszul csinálok, csináltam?

Figyelt kérdés

13 hónapos a kisfiam és mostanság kapott rá arra, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor mar, kicsit pofozkodik. pl. tőle kisebb gyerkőcöt is megmar, nem durván, de annyira, hogy ő attól nemérzimagát jól. Sajnos volt egy szülés utáni depresszióm, amit a családom segítségével és egy közeli tragédia (hogy ne az én gondom legyen a gond, mivel attól van nagyobb is) segített kijönni belőle, de úgy érzem, még nemvagyok túl rajta teljesen. A kisfiam nagyon hasfájós, bukós volt, éjjel órákig kellett büfiztetni, hogy bennmaradjon a tápszer, ez még csak rátett a kialvatlanságomra és a fáradtságomra, de amikor mindez elmúlt, olyan hat hónapos korában, akkor kivirultam, másztunk együtt, gügyögtünkegyütt, nagyon élveztem az anyaságot. Nagyon lelkiismeret furdalásom van, hogy ez a depressziós időszak (ami türelmetlenséget és sok sírást jelentett, nem volt az un. tankönyvi azaz hogy a gyermekem felé irányul, őt imádtam, imádom)okozhatja ezt esetleg, megérezte a babám és most ez kijön nála. Azt gondolom, hogy nem, és hogy ha igen, akkor sincs semmi veszve, mert még csak 13 hónapos, gyönyörű, aranyos gyerek,már megy is, csak nagyon kezd hisztis lenni és mardosni. magamat okolom ezért,és kérek szépen tanácsokat, hogy milyen módszerrel tudom erről leszoktatni, gondolom csak szép szóval és rengeteg odafigyeléssel.

nagyon köszönöm a válaszokat előre is.


2009. aug. 10. 14:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom részben már válaszoltál is a kérdésedre. Nem hiszem hogy a szülési depresszió ami nagyon sok kismamát érint okozza a gyermeked viselkedését. Nagyon sok kisgyereknél megfigyelhető ez a reakció amit a te kicsit is tesz. Nem tudja igazából hogy az amit csinál az rossz és hogy ezzel másnak esetleg fájdalmat okoz. Abban is igazad van hogy erről csakis sok sok türelemmel és szép szóval tudod leszoktatni. Van aki talán azt módja üss rá a kezére, én azért nem javaslom mert szerintem az megint csak vissza felé sülne el.

Próbálj mindent úgy csinálni ahogy eddig, sokat játszatok és ha rosszat tesz határozottan szólj rá ha kell fogd meg a kezét, ne tudjon ütni vagy csípni és úgy mond hogy ez nem szabad. Idővel biztosan változni fog a helyzet. Ami a hisztit illeti az én tapasztalatom az hogy hagy figyelmen kívül a hisztit mintha meg sem hallanád. Ha nem ér el vele semmit akkor hamar le szokik róla. Ha ideges leszel vagy kiabálsz esetleg megütöd, bezárod már is elért valamit. Sok sikert és nyugodj meg semmit nem csináltál rosszul, az hogy az első pár hónap rosszul ment ne keserítsen el, attól még jó anya vagy. Volt hogy én is úgy éreztem, hogy ha tudom milyen nehéz sosem szülök gyereket, ma már távolabbról nem is látom olyan szörnyűnek a kezdeti nehézségeket.

2009. aug. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!